Původní tvůrce Diabla kritizuje Diablo 3

Jaká byla reakce?

Začalo to vlastně docela nevinně. David Brevik, zakladatel Blizzard North a jeden z původních tvůrců prvního Diabla, měl rozhovor se serverem IncGamers, což nakonec vedlo k tomu, že se Brevik tak trošku opřel do Diablo 3.

"Mám z něj divné pocity. Na jednu stranu je mi líto, že si lidé trojky tak neužili. Je to tím, že tu hru tak všichni milují a trojku tak nahlas kritizují právě kvůli tomu. A z toho mám zase radost," řekl v rozhovoru.

Diablo a Diablo 2 vyvinuli v Blizzard North. Toto studio bylo ale později uzavřeno a na trojce už pracoval tým z ústředí Blizzardu. Brevikovi se nelíbí, že některé změny v Diablo 3 od nového vývojářského týmu jdou proti jeho vlastním designovým filozofiím. A to, že se tyto změny nelíbí ani hráčům, ho těší. David Brevik v rozhovoru také řekl, že Diablo 3 "je velmi rozdílná hra", než kterou by vytvořil on. Říká také, že uzavřením Blizzard North přišla společnost o spoustu talentovaných vývojářů.

"Když zavřeli Blizzard North, přišli o spoustu zkušeností s tím, jak akční RPG funguje a co na něm funguje. Z toho se těžko dostává," řekl. "Neměli zkušenosti lidí, kteří ten žánr velice dobře znají."

Rozhovor je rozhodně zajímavý, ale pořádná kontroverze se spustila až posléze. Jeden z tvůrců Diablo 3 dal odkaz na svůj veřejně přístupný Facebook s tím, že má pocit, jakoby ho právě někdo hodil pod autobus. A rozběhla se diskuze, do které zasáhl také hlavní designér Diabla 3 Jay Wilson. A napsal: "S*rem na toho losera."

1

Když se na diskuzi podíváte teď, komentář Jaye Wilsona už zmizel, ale je dost patrné, že byl součástí diskuze, protože na něj Jill Harrington reaguje.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (21)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna