3DS má rekordní pocet předobjednávek

Bude nový handheld od Nintenda hit?

Na britském obchodě Amazon je handheld Nintendo 3DS nejpředobjednávanějším konzolovým zařízením v jeho historii. Dokonce tam předčil dřívější předobjednávky Playstationu 3 nebo Xboxu 360.

3DS prý má o dvacet procent více předobjednávek než PS3 a dokonce i o 56 procent více, než mělo v roce 2006 Nintendo Wii. Když porovnáme 3DS s dalšími handheldy, má o 255 procent víc předobjednávek než Nintendo DSi.

Začíná se mluvit o tom, že zájem by mohl být mnohem větší, než se předpokládalo. Jenom do Velké Británie jde 185 000 kusů Nintenda 3DS, což je největší počet kusů z Evropy a je dost možné, že se rychle vyprodají. V České republice jich bude podstatně méně.

"Nintendo 3DS jde na trh v době, kdy je velký zájem o všechny 3D věci a schopnost zobrazit 3D bez nutnosti speciálních brýlí je prostě revoluční," vysvětluje zájem Chris Poad z britského Amazonu.

Herní vydavatel Ubisoft se také nechal slyšet, že je přesvědčen, že 3DS bude ještě prodávanější než ve světě populární Nintendo DS(i/L). Toho se celosvětově prodalo 140 milionů kusů. "Vzhledem k inovacím, které 3DS obsahuje, si lze jen těžko představit, že by nebylo úspěšnější než DS," řekl Jan Sanghera, manažer z Ubisoftu.

V Japonsku se už Nintendo 3DS začalo prodávat a v prvním týdnu si ho pořídilo 200 000 lidí. Pak ale přišlo zemětřesení a tsunami...

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna