Druhé L.A. Noire nepravděpodobné

Bez Rockstaru by přitom L.A. Noire nevyšlo.

Tvůrci L.A. Noire, australské studio Team Bondi, na tom teď nejsou zrovna nejlépe. Ven se dostaly informace o nepěkných praktikách zakladatele studia, který svým zaměstnancům přikazoval pracovat dlouho přes čas včetně víkendů, bez kompenzace.

Jako by to nestačilo, mají teď v Team Bondi asi ještě větší problém - Rockstar s nimi odmítá spolupracovat a jejich další hru jim prý nevydá. Byl to právě Rockstar, který údajně zachránil L.A. Noire od zrušení (hra se dělala komplikovaně dlouhých sedm let - psali jsme o tom zde) a Team Bondi od krachu.

Podle anonymních zdrojů z řad vývojářů nasypal Rockstar do L.A. Noire obrovské peníze a do vývoje hry muselo také několik zaměstnanců Rockstaru zasáhnout, jinak by se prý nikdy nedokončila. Management Team Bondi nebyl schopný dokončit hru v rozumném časovém měřítku a firmě docházely peníze. Rockstar také vyráběl trailery a měl na starosti většinu povedeného marketingu.

V jednu chvíli si prý vedení Rockstaru dokonce pohrávalo s myšlenkou, že by z Team Bondi mohli udělat něco jako "Rockstar Sydney" - jenže jak se na vývoji L.A. Noire podíleli víc a víc a spolupracovali s vrchním managementem Team Bondi, od myšlenky vycouvali zpátky.

Nebýt tedy peněz a zkušeností Rockstaru, dnes bychom tu zřejmě L.A. Noire vůbec neměli. Otázkou je, co teď bude dělat studio Team Bondi. Přišli o vydavatele, přišli o spoustu vývojářů a cleý herní průmysl se dozvěděl o jejich ošklivých pracovních podmínkách, špatném managementu a neproplácení přesčasů a víkendů. Chystá se je dokonce vyšetřovat IGDA - mezinárodní asociace herních vývojářů.

Na čem pracují Team Bondi teď? Je to L.A. Noire 2? A kdo hru vydá, když má studio pošramocené vztahy jak s Rockstarem, tak se Sony (původní vydavatel L.A. Noire)? Negativní pověst studia při vyhledávání nového vydavatele jistě příliš nepomůže.

Kompletní článek, včetně interních emailů z Team Bondi si můžete přešíst na našem sesterském webu GamesIndustry.biz.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna