Šance na Alan Wake 2 žijí

Remedy má "spoustu skvělých nápadů".

Remedy se v exkluzivním rozhovoru s Eurogamerem vyjádřili k tomu, jak si momentálně stojí šance na tvorbu Alana Wakea 2. Podle vyjádření šéfa frančíz Oskari Häkkinena hodlají vývojáři s touto nabídkou přijít za Microsoftem i přesto, že jednička měla slabší prodeje.

"Zatím jsme se nedostali k osobnímu setkání v Redmondu, ale nevidím důvod, proč bychom s Microsoftem neměli spolupracovat i na pokračování Alana Wakea. Rozhodně tu hru chceme udělat, máme spoustu skvělých nápadů," naznačuje slibně Häkkinen.

"Jednička ale teprve vyšla, pořád ji monitorujeme a staráme se o věci bezprostředně nutné po vydání hry," dodává vývojář, podle něhož má studio momentálně plné ruce práce s tvorbou stažitelných přídavků.

I kdyby Alan Wake 2 dostal zelenou, pořád by šlo o značku příslušící Microsoftu a tudíž podléhající jeho rozhodnutím ohledně exkluzivity platforem. Resp. jak to říká Häkkinen, "hlavně tam nepište, že Alan Wake 2 vyjde na PC, protože to nemusí být pravda. I když možné je všechno."

Navzdory tomu, že Remedy vlastní ochrannou značku Alan Wake a také mají v rukou rozhodnutí o budoucnosti této série, vydavatelskou politiku Microsoft Game Studios už by ovlivnit nemohli.

"Microsoft do hry hodně investoval, aby mohla být exkluzivní pro Xbox 360, pro ně představuje Alan Wake důležitý titul v portfoliu. Hodí se tam přesně jako hry typu Gears of War, Halo nebo Forza Motorsport," uzavírá Häkkinen.

Reklama

Související obsah

Conarium pro konzole v únoru

Lovecraftovský horor.

Prý už se pracuje na remaku Resident Evil 3

+ další videa z dvojky, velikost.

Součástí Game Pass na Xboxu je Observer a Outlast

Také Dead Island: Riptide a Hello Neighbor.

Také na webu...

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna