Sázka vývojářů o Victoria 2

Jestli bude hra zisková, z šéfa je skinhead.

Vývojáře z Paradoxu mnozí z vás znají jako autory série Europa Universalis nebo Hearts of Iron a třeba jste i zaregistrovali, že tým minulý týden u příležitosti Gamescomu oznámil také Victorii 2, tedy nástupce stejnojmenné monarchistické strategie.

Nebylo to náhodou; její pokračování si totiž vyhlasovali fanoušci na diskusních fórech, kde se autoři v anketě jednoduše zeptali, kterou hru že mají dělat jako příští. A nebylo to ani ku radosti všech, jak naznačuje nedávný příspěvek od Fredrika Westera, šéfa celého Paradoxu:

"Jsem rád, že naše fanoušky vývoj druhé Victorie vzrušuje, i když není žádné tajemství, že sám o něj dvakrát nestojím," napsla Wester překvapivě. "Řeknu to jednoduše: tenhle projekt prostě nikdy nic nevydělá už proto, jak se nám nepovedlo vydání jedničky."

A je za tím víc než jen tahle stížnost, kterou by marketingová oddělení velkých společností svému šéfovi v každém pádě vymluvila? No samozřejmě, Wester totiž není žádná padavka.

"Slíbil jsem vývojářům - a také jsem si to nechal odsouhlasit od rodiny - jednu věc, totiž že jestli Victoria 2 cokoliv vydělá, vyholím si hlavu. A ještě tady na fóru zveřejním fotky." Tak. Inu, po marketingové stránce to vlastně špatné není. Chcete snad, aby jistý pan Wester musel - trochu jako Marcello Mastroianni po natáčení Ginger a Freda - pak nějaký čas všude chodit v klobouku? Tak si ji jednoduše kupte. Vidíte, i takhle se dá šikovně dělat marketing.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna