Shrnutí konference EA na TGS 2010

Shadows of the Damned, Alice 2, My Garden.

Před pár desítkami minut skončila úvodní konference EA na letošní Tokyo Game Show a proto asi není od věci malá rekapitulace.

To slíbené oznámení nové hry se provalilo už dnes ráno v podobě Shadows of the Damned, který se na veletrhu dočkal oficiálního představení a také předvedení traileru.

Hlavním hrdinou hry bude Garcia Hotspur, který putuje do Pekla zachránit svoji milovanou dívku. Hra má prý těžit z punkrockové stylizace, mít spoustou světlých momentů a přitom bude "velmi temná", vysvětlil její tvůrce Suda 51. Shadows of the Damned vyjde v létě 2011 pro Xbox 360 a PlayStation 3.

Druhou nejzajímavější peckou z konference byla Alice: Madness Returns, kterou na veletrh přijel osobně představit přímo její tvůrce American McGee. Druhý díl podle něj začne v Londýně, kde mladou dívku opět vcucne králičí nora a Alice se tentokrát vydá za pátráním "po pravdě".

Z konkrétních postav tvůrce potvrdil, že ve hře se setkáte s Kloboučníkem i kočkou Šklíbou. Místo tradičních puzzlů prý jinak budete muset řešit spíš to, jak přemoci daného nepřítele. "Každý nepřítel je svým způsobem puzzle," řekl McGee. Nový TGS trailer:

Namísto další zdlouhavé předváděčky hororu Dead Space 2 tentokrát EA ukázali jen remake Dead Space: Extraction, který bude ve verzi pro PlayStation 3 přibalen u limitované krabicové edice druhého dílu. Během krátké předváděčky s ovladačem Move, který ale k hraní nebude potřeba, bylo vidět především řezání nepřátel na kusy.

Diváci si mohli také na vlastní oči ověřit, že Dead Space: Extraction opravdu obsahuje funkční "drop-in" multiplayer, kdy se mohou hráči připojovat a odpojovat, aniž by tím narušili průběh hry na serveru.

V druhé části konference EA oznámili nový titul My Garden pro Nintendo 3DS. Vizuálním stylem tak trochu připomíná Viva Piňata a jeho náplní bude starat se o zahradu, která při dobré péči přiláká pozornost kolemjdoucích zvířátek. Počítá se s plnou podporou vlastností konzole, takže zvířata budete moci třeba probudit tím, že s 3DS zatřesete.

Čekejte jinak šest různých druhů zahrad a přes tři stovky nejrůznějších typů rostlin. Datum vydání bude upřesněno příští měsíc, My Garden by ale mělo vyjít společně se samotnou konzolí.

U krátké předváděčky nedávno oznámeného Create se EA omezili pouze na konstatování, že hra vyjde pro všechny platformy již v listopadu. Dojmy z vývojářského dema tu jinak napovídají, že hra svým stylem nápadně připomíná LittleBigPlanet, akorát bez hlavní postavičky.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Agarwel Idiriz

Agarwel Idiriz

Redaktor

Související obsah

Conarium pro konzole v únoru

Lovecraftovský horor.

Prý už se pracuje na remaku Resident Evil 3

+ další videa z dvojky, velikost.

Součástí Game Pass na Xboxu je Observer a Outlast

Také Dead Island: Riptide a Hello Neighbor.

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna