Streamování her i na iPad

Zakladatel Gaikai ukazuje World of WarCraft.

David Perry, známá to figurka v herním průmyslu, ukazuje World of WarCraft na iPadu. Dosáhl toho pomocí své nové služby Gaikai, která slibuje streamování her přes prohlížeč. A jak je vidno, Gaikai není omezen jen na klasická PC, ale funguje i na tabletu od Applu.

Mnoho detailů zatím není známo a k dispozici je jen jediný obrázek, ale prý to funguje bez problémů. David Perry streamovaný World of WarCraft komentuje následovně:

“Běží to v rozlišení 1024*768 a je to krásně ostré. Fotku jsem pořídil mým iPhonem.” To znamená, že hry na Gaikai běží ve stejném rozlišení, jakým disponuje iPad.

Kdyby vás náhodou zajímalo, jak funguje dotykové ovládání s klasickou hrou, jakou je World of WarCraft, čtěte dále: “Všechny vstupní příkazy iPadu jsou streamovány a překládány speciálním systémem pro server, takže můžeme měnit ovládání z čehokoliv na cokoliv v reálném čase. Virtuální klávesnici jsme schovali na stranu, takže můžete taky psát (například když se logujete). Je to jenom taková maličká ukázka, iPad je tu s námi teprve chvíli. V běhu to ukážeme hned, jakmile bude hotová optimalizace videa.”

Jak známo, na iPadu nefunguje flash a přes defaultní přehrávač videí se World of WarCraft také streamovat nedá. Řešení tedy muselo být vymyšelno od základů nové - pravděpodobně skrze specifickou aplikaci, která je šitá na míru.

Fotku World of WarCraft na iPadu můžete vidět zde. Na závěr Perry dodává, že hra funguje i přes běžnou wifi síť.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Adam Homola

Adam Homola

Redaktor

Související obsah

Také na webu...

Uniklé první screenshoty Baldurs Gate 3

Je opět isometrické, ale s filmovými dialogy zblízka - odhalení od Larianu večer.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 27. února

Změny na Steamu a GOG, Minecraft Mass Effect, nové Uncharted, 2x Platinum, The Division 2 zdarma...

Diablo 4 na PC půjde hrát s ovladačem a přenastavit

Brífink o stavu vývoje + video o kanibalech, obrázky.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna