SW: The Old Republic zastaralé již nyní?

Začátek hry je prý stereotypní a nudný.

Vybraní novináři si mohli zahrát maličkou část připravované MMORPG hry Star Wars: The Old Republic od BioWare a někteří z nich nebyli ani trochu nadšení. Konkrétně Mike Nelson z 1UP shrnul hru stručně jako „výborné nápady zabalené v zastaralém designu."

Nelson hrál počáteční zónu na Tythonu, kde začínají Jediové. A jaké byly první úkoly? Zabij x Flesh Raiderů. Najdi několik Padawanů, kteří padli do pasti Flesh Raiderů... Po několika podobných úkolech a troše grindování přišel úkol zabít Sithského učně v nedaleké jeskyni. K němu se musel prý prosekat skrze další Flesh Raidery a poté, co Sitha zabil, vzal jej Jedi Master Orgus pod svá křídla, protože v něm zavětřil slibného rytíře Jedi.

V pozdějších fázích se úkoly prý nemění, akorát místo Flesh Raiderů se zabíjí droidi. Většina úkolů, které si mohl Nelson zkusit, byla jen stále se opakující schémata: „Jdi do bodu A – bojuj - vrať se pro odměnu." Samozřejmě, že Nelson viděl jen malý kousíček hry, ale podle něj prý Cataclysm dokázal, že (nejen) počáteční zóny už nemusí být přeplněné stereotypním obsahem, jak tomu bylo u původního World of WarCraft.

Pozitiva, která BioWare neustále zmiňuje, prý stále platí – ve hře na vás každé NPC neustále mluví, žádné shluky textu, ale pěkné dialogy s volbou Neutrální, Světlé či Temné strany. Povedená byla prý i jedna instance, kterou si mohl Nelson vyzkoušet. Během ní mohl každý hráč v partě mluvit s NPCčky a vybrat jednu ze tří možností.

I když toho tedy zatím novináři mnoho neviděli, stereotyp a zastaralý design v počátečních oblastech není dobrým znamením. Proč BioWare raději neukázali novinářům něco úžasného a vybrali si raději obsah, za který byl kritizován před šesti lety už World of WarCraft? Není snad kvalitní obsah ještě hotov? A bude hned po spuštění ve hře dostatečný obsah pro hráče na nejvyšší úrovni? Otazníků kolem The Old Republic visí stále spousta. Pamatujete ještě na zaměstnance EA, který The Old Republic prohlásil za katastrofu?

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (16)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna