Tvůrce Saints Row chce konzoli se zákazem bazarovek

Reaguje na spekulace o novém Xboxu.

Minulý měsíc se objevila spekulace, že nová konzole od Microsoftu by mohla mít v sobě zabudovaný systém, který by v podstatě zcela zakazoval používání bazarových her. Fungovalo by to tak, že hra by byla vázána na váš účet a nikdo další by ji pak už nemohl použít. To by se podle všeho dost líbilo Jamesonovi Durallovi, designérovi Saints Row: The Third (recenze).

Na svém blogu napsal, že taková věc by byla fantastická. "Osobně si myslím, že by šlo o fantastickou změnu v herním byznysu. I kdyby se to zákazníkům zpočátku ani trošku nelíbilo, nakonec by si na to zvykli a pochopili by, že je to nezabije."

Podle jeho slov by k tomuto kroku mohl Microsoft přistoupit už nyní. "Ten systém už existuje. Stačí, aby Microsoft navázal kódy z her k vašemu účtu na Xbox Live. Každá hra by měla kód, který by se musel zadat a ten by byl svázán s jedním Xbox Live účtem."

Pokud byste si chtěli hru pouze půjčit, Microsoft by podle jeho slov mohl provozovat v podstatě oficiální herní půjčovnu. "Mohli by vám například dát kód, který hru aktivuje na X dnů, a který by stál pouze malou část z koncové ceny té hry. Tohle by mohlo fungovat, kdybyste si půjčili od někoho hru. Nebo byste si stáhli plnou verzi. S každým takovým zapůjčením by ale šla určitá procenta zpátky vývojářům"

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Henry Cavill vábí na tajný projekt, možná TV seriál Mass Effect?

Herec Geralta ze Zaklínače má na papíru rozmazaná (později dekódovaná) slova Cerberus, Reaper, Geth a Tali'Zorah.

Záznam pátého vysílání o Outriders

Co tam zaznělo i o demu a PC verzi?

Artworky z kdysi odlišného směřování Dark Souls 3

Neschválená podoba hry měla dle úniku z portfolia grafika vypadat takto.

- komentáře (18)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna