Ubisoft: Nejlepší prodeje na PS3 a X360

Výsledky hospodaření za poslední čtvrtletí. 

Výsledky hospodaření Ubisoftu za čtvrtletí končící 31. prosince se nesly v duchu téměř shodných tržeb, resp. o 22.5% nižších prodejů, než tomu bylo před rokem. Co je ovšem daleko zajímavější je fakt, že hlavním odbytištěm herních produktů téhle firmy je Evropa a konzole PS3 a X360.

V Evropě za výše zmíněný kvartál firma vygenerovala 49% ze svých prodejů, poté následovala Amerika - 45%. Při pohledu na herní platformy zjistíme, že nejlépe si vedly produkty na konzolích PS3 a X360, v obou případech se přičinily 30% na celkových prodejích firmy. Následuje Wii s 21% a pro dílčí srovnání, PC pro Ubisoft znamenalo pouhopouhých 2% z celkových prodejů. Mezi největšími hity byl samozřejmě Assassin's Creed II, který má mít - k měsíci lednu, na triku přes 6 milionů prodaných kusů!

Ubisoft se chce nyní soustředit, jak už ostatně dříve avizoval, na pravidelnou produkci potenciálních hitů v rámci svých dobře zavedených značek. Ostatně tomu nasvědčuje i jeho portfolio pro rok 2010, ve kterém najdeme nové díly ze sérií Splinter Cell, Prince of Persia, Driver či Ghost Recon.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Poptávka po Xbox Series bude převyšovat nabídku několik měsíců. A odchod šéfa Halo Infinite

+ 500 tisíc hodin testování vyústilo ve finální seznam zpětně kompatibilních her, Snoopy Dog napodruhé.

Cyberpunk 2077 na PC by klidně mohl vyjít včas, viník je jinde

+ výhrůžky smrtí tvůrcům, jak to bylo s komunikací?

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna