Univerzitní AI poráží mistry ve StarCraft

Počítač porazí i ty nejlepší.

Víte, jak opravdu otestujete umělou inteligenci počítače? Když dokáže porazit ty nejlepší hráče ve StarCraftu. Přesně to se rozhodli vyzkoušet na University of California v Berkeley.

Skupina programátorů zde vytvořila takzvaný Berkeley Overmind, tedy myslící počítač, který se po mnoha zápasem ve StarCraftu vytrénoval a na podzim roku 2010 porazil dokonce profesionálního hráče. Aby toho nebylo málo, nakonec vyhrál i turnaj umělé inteligence ve StarCraftu (ano, něco takového skutečně existuje!), který byl součástí konference 2010 Artificial Intelligence and Interactive Digital Entertainment.

Velký článek na webu Ars Technika, který napsal jeden z progamátorů, jde opravdu do hloubky toho, co všechno Berkeley Overmind dokáže a jak tým tuto umělou inteligenci vyvíjel.

Podle všeho má umělá inteligence nad člověkem výhodu zejména v tom, že dokáže mnohem rychleji postavit jednotky. Pořád má ale problémy rozhodnout se, jaký je nejlepší způsob, jak lidského protivníka porazit.

Na oficiálních stránkách Berkeley Overmind se dokonce můžete podívat na pár videí, na kterých počítač ve StarCraftu hraje.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Bojový sport UFC 4 konečně představen od EA Sports

+ nečekaně brzký termín, trailer, detaily.

Na Mafia 1 remake dělá v Brně a Praze až 200 lidí

Insiderské drobky od bývalého zaměstnance 2K Czech.

Xboxový boss kritizuje PS5 od Sony: Nextgen exkluzivity jdou proti smyslu hraní

Ostrý výrok z Microsoftu + o brždění starým hardwarem.

Obal GodFall pro PS5

Rubačka od Gearboxu nemůže zůstat pozadu.

- komentáře (12)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna