Autoři Red Faction hájí vývoj her na PC

Raději už dělají tyto verze interně.

Vývojářské studio Volition se postavilo za vývoj her na PC. Autorům rozpracovaných stříleček Saints Row: The Third a Red Faction: Armageddon připadá, že navzdory pirátství má smysl investovat úsilí i čas do vývoje samostatných verzí pro osobních počítače.

Podle manažera studia Erica Barkera vypadají PC verze obou jejich nadcházejících titulů báječně. Barker také britské pobočce Eurogameru prozradil, že na PC portech Saints Row 2 a Red Faction: Guerrilla pracovala externí studia, což nedopadlo nejlépe a od té doby Volition všechny své PC verze vyrábí interně.

"Měli byste vidět PC verzi Red Faction: Armageddon, vypadá úplně krásně. Zvlášť jestli máte dobrou grafickou kartu," řekl Barker. "Rozhodně si myslíme, že PC hry jsou tou správnou věcí, pokud je dobře uděláte a máte za sebou správné studio."

Hraní na PC podle nich vyvolává extrémní reakce. "Podle někoho hraní na PC umírá, podle jiných je hudbou budoucnosti. PC vyvolává ty nejrozporuplnější reakce, protože tolik záleží na tom, jaký máte hardware," říká manažer Volition.

Volition prý vyznávají následující filosofii: "Nejdřív udělejme hru, která stojí za to, aby ji někdo chtěl ukrást - a potom se bavme o tom, jak jim v tom zamezit."

S pirátstvím si zatím hlavu tedy nedělají. Ochranu a prostředky, jak krádežím her zabránit, prý budou řešit až poté, co budou hotovi s vývojem obou svých nadcházejících her.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Henry Cavill vábí na tajný projekt, možná TV seriál Mass Effect?

Herec Geralta ze Zaklínače má na papíru rozmazaná (později dekódovaná) slova Cerberus, Reaper, Geth a Tali'Zorah.

Záznam pátého vysílání o Outriders

Co tam zaznělo i o demu a PC verzi?

Artworky z kdysi odlišného směřování Dark Souls 3

Neschválená podoba hry měla dle úniku z portfolia grafika vypadat takto.

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna