Výsledky hospodaření EA

FIFA 11 a Medal of Honor jdou na odbyt.

EA dnes zveřejnilo své výsledky za druhé fiskální čtvrtletí letošního roku. Díky tomu, že FIFA 11 za jediný měsíc od svého vydání prodala neuvěřitelných 8 milionů kusů, už je firma ve ztrátě jen asi "pouhé" 3,4 miliardy korun oproti loňským 6,8 miliardám.

Velmi solidní je především výsledek Medal of Honor, kterého se od nedávného vydání prodalo celosvětově 2 miliony kusů. Šéf firmy John Riccitello si při té přiležitosti trochu ulevil na adresu "příliš podobně orientovaných" novinářů. Měl tím asi na mysli, že recenzenti Medal of Honor se rekrutovali hlavně z řad příliš náročných fanoušků stříleček, zatímco obyčejní hráči jsou s hrou spokojeni a přisuzují ji lepší skóre.

Dlouhodobý úspěch slaví také Battlefield: Bad Company 2, kterého už se během půl roku od vydání prodalo přes 6 milionů kusů. Tím tak de facto zdvojnásobil prodejní úspěchy prvního dílu.

EA jsou také stále jedničkou na trhu s PC hrami, kde se drží v prodeji krabicovek, posilují i na digitálním trhu a v tomto fiskálním čtvrtroce úplně ovládli i prodej her na Apple Store.

Navzdory všem těmto úspěchům je ale firma stále v mínusu a mimo jiné i proto zrušila NBA Elite 11. Jediným letošním basketem ze stáje EA je tak čerstvě vydané arkádové NBA Jam pro Xbox 360 a Wii. Přesto prý série Elite nekončí, jen ji od EA Canada převezmou někdejší vývojáři Maddenu, tým EA Tiburon.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Sony Santa Monica nabírá grafika pro fantasy kreatury do neohlášené hry

Asobo zase hledá animátory asi pro nástupce A Plague Tale: Innocence.

K Biomutant dostanete ručník

Dárek k objednávce na JRC.

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna