WoW bude možná bez poplatků

V brzké době ale určitě ne.

V rozhovoru pro PC Gamer řekl Tom Chilton, hlavní designér World of WarCraft, že by to v jisté chvíli mohlo dávat pro WoW smysl.

Tom Chilton spekuluje nad dvěma možnými scénáři, kdy by mohl být World of WarCraft zdarma: „Pokud nás nějaká hra odstaví, mohlo by dávat smysl zbavit se měsíčních poplatků. Nebo je zrušit později, až budeme mít venku naše nové MMO.“

Sluší se dodat, že World of WarCraft není na celém světě dostupný stejně jako u nás, nebo v Americe. Blizzard se přizpůsobuje specifikům lokálních trhů a tak WoW třeba v Koreji funguje pouze na bázi předplatného – klasická krabicová verze se tam vůbec neprodává a je tam velmi rozšířené hraní ve veřejných hernách.

Nemáme ale očekávat nějaké brzké zrušení poplatků: „Netrávíme přemýšlením o tom příliš mnoho času. Není to nic, co pro nás bude v blízké budoucnosti reálné.“ Dodal Tom.

Tom tím reagoval na trend MMO her bez měsíčních poplatků, který je jasný i v západním světě. Dungeons and Dragons Online po zrušení měsíčních poplatků začaly vydělávat o 500% víc, než předtím. Podobný osud si slibují vývojáři od Lord of the Rings Online, které bude letos na podzim také zproštěno měsíčních poplatků.

Pouhý fakt, že o něčem takovém mluví hlavní designér a přiznává, že v budoucnosti by to mohlo být pravděpodobné, je velká věc. Blizzard již trochu okusil svět mikrotransakcí, na kterých stojí většina MMO her zdarma. Skrze svůj online obchod prodává do hry několik drobností. Například létajícího koně si koupilo během prvních pár hodin přes 140 tisíc hráčů, což Blizzardu přineslo přes tři a půl milionu dolarů.

Reklama

Přeskočit na komentáře (8)

O autorovi

Adam Homola

Adam Homola

Redaktor

Související obsah

Také na webu...

Současné konzole by Baldurs Gate 3 neutáhly. Románky budou

Dozvuky včerejška - veškeré info na jednom místě.

Dva plakáty k filmu Monster Hunter

Zbraň je větší než postava.

Přivolaná povodeň vytáhne všechny hráče Cuisine Royale z úkrytu

Černé slunce se vznáší nad onlinovkou s aktualizací.

- komentáře (8)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna