Zaměstnanci Infinity Ward promluvili

Nálada na bodu mrazu a nerespektují Activision.

Nálada v Infinity Ward asi není nejlepší, to si dokážeme všichni představit. Lidé odcházejí, Activision neplatí slíbené bonusy z prodejů MW2 a tak dále. Nyní ale na Kotaku promluvili dva zaměstnanci Infinity Ward a jejich názory se trochu rozcházejí. Oba jsou samozřejmě anonymní:

“Jsou posraní strachy”, říká zdroj z Infinity Ward o managementu Activisionu. “Tohle vůbec nečekali. Nemůžou uvěřit, že se to vůbec děje. Nejdřív nás utěšovali kecy o přesunutí vyplacení bonusů, které nám dluží, na dřívější termín a že budou vyšší. To bylo v době, kdy odešli designér Todd Alderman a inženýr Frank Gigliotti. Pak ale přišlo oznámení Respawn, začali odcházet další lidé a to už jen svěsili hlavy do dlaní.”

I když Activision žaluje Westa i Zampellu a tvrdí o nich, že se snažili sabotovat jak Activision, tak i finanční podhoubí samotného Infinity Ward, zaměstnanci IW tvrdí něco jiného:

“Vyhodili dva neúžasnější šéfy, jaké jsme kdy viděli a pak nám zadržují spoustu peněz, které nám slíbili. Teď už nemůžou udělat nic proto, aby si zase získali naši důvěru nebo respekt. A jsem si jistý, že to sami dobře vědí.”

Podle onoho nejmenovaného zdroje se Activision snaží zalepit díry v zaměstnancích novými posilami z jiných interních týmů. Cílem je samozřejmě udržet tým funkční, se všemi potřebnými pozicemi a začít pracovat na Modern Warfare 3. Tak lehké to prý ale nebude. Zdroj z IW říká: “Infinity Ward jak jej znáte, je mrtvé. A bude se dále rozpadat. Je tu spousta dalších veteránů, kteří určitě odejdou.”

K celé kauze se vyjádřil i druhý nejmenovaný zaměstnanec, který pro změnu nevidí věci tak černě:

“Za prvé ano, je to situace na hovno, ale zůstaly tu dva tábory lidí: jedni, kteří tu jsou jen kvůli penězům a druzí, kteří chtějí opravdu něco dělat. Nejsme mrtví, ztratili jsme sice původní členy týmu, ale ne všechen talent. Lidé, kteří odešli, jsou určitě jedni z nejlepších v tomhle byznysu, ale stejně tak si zaslouží důvěru i každý v Infinity Ward. Jsme tady kvůli dlouhodobým cílům, abychom udrželi jméno Modern Warfare naživu. Některé lidi tohle všechno očividně štve. Na pondělní schůzi jsme to řešili - pořád tu máme talent, který nás dostane tam, kam potřebujeme jít. Nyní je načase sehnat nové šéfy.”

Stalo se tedy přesně to, co Eurogamer.cz napsal už 2. března - že studio Infinity Ward a série Call of Duty tak, jak je dosud známe, končí.

Reklama

Související obsah

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (21)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna