Známe českou cenu Nintendo 3DS

Obchody ho začínají nabízet a výše se liší.

Skalními fanoušky Nintenda a herními geeky/žurnalisty vyhlížený handheld 3DS, který umožňuje hrát ve 3D bez brýlí, přijde na trh už za měsíc, přesně 25. března. Když se například na nedávné prezentaci v Praze někdo optal na prodejní cenu 3DS pro ČR, bylo mu odpovězeno, že se ji dozví v brzké době. V tom horším případě došlo jen na odhady z nepříliš vypovídajících přepočtů z 250 dolarů.

Jde o to, že Nintendo, jeho český zástupce ConQuest, ani jiní evropští distributoři vůbec nebudou (nesmí, narozdíl od USA nebo Japonska) oznamovat oficiální maloobchodní doporučenou cenu 3DS. Tu si totiž určí každý prodejce handheldu sám na základě své nákupní ceny a stanovené marže.

Nyní začínají Nintendo 3DS (ve dvou barvách - černé a modré) zalistovávat do své nabídky přední domácí obchody, které uvádějí cenu 6690 Kč až 6900 Kč (včetně DPH). To může někomu připadat na malý handheld přehnané, když Xbox 360 Slim 4GB s Kinectem nebo nejlacinější model PlayStation 3 stojí téměř stejně.

1

Na druhou stranu je vhodné si uvědomit inovativní přístup ke třetímu rozměru a bohaté funkce přístroje. Pro srovnání, předešlá generace DS se nyní dá sehnat za 3-4 tisíce korun a první zařízení DS se v zahraničí začalo prodávat za poloviční částku, ale tehdy ho Nintendo zřejmě dotovalo (narozdíl od 3DS).

Zdali bude někde v ČR probíhat podobná zkušební akce jako ve Velké Británii, kde si hráči mohou za 200 liber (6000 Kč) koupit 3DS a do měsíce ho do obchodu popř. vrátit, příčemž se jim přičte na účet 180 liber zpátky, není jasné.

Naše dojmy z vyzkoušení 3DS čtěte tady, více informací o hrách (každá bude stát kolem 1100 Kč) a vlastnostech přístroje v lednovém představení.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna