If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Assassins Creed Mirage v předčasném popisku a také v old-gen verzích

Opět zásadní únik i o dalších hrách ze série.

UbiSoft, v němž si koupíl podíl čínský Tencent, nějak nemá štěstí a zatéká mu, kam se dá. Tentokrát je viníkem oficiální obchod PlayStation Store, který zřejmě dočasně či interně nahodil popisek hry v předstihu před víkendovým odhalením ve streamu (10. září).

Assassins Creed Mirage je tam vykreslen jako "moderní uchopení" ikonické hratelnosti, která definovala sérii po uplynulých patnáct let. Včetně hustě zalidněného města obyvateli, kteří reagují na každý váš pohyb, což zní něco jako davy na ulicích z AC Unity. A včetně parkúrových pohybů či stealth zabití protivníků.

Příběh Basima bude o hledání spravedlnosti ve zlaté éře Bagdádu za 9. století, s jeho čtyřmi unikátními čtvrtěmi. Prostřednictvím tajemné a pradávné organizace The Hidden Ones se stane vražedným zabijákem a jeho osud se změní tak, jak si to nikdy nedokázal představit.

Dále jsme se dozvěděli, že Mirage bude existovat i v old-gen verzích pro PS4 a Xbox One, což je u titulu z jara 2023 docela překvapivé a nepohybně to souvisí s přetrvávajícím nedostatkem kusů současné generace konzolí. Pokud si koupíte digitální PS4 verzi hry, můžete zdarma upgradovat na PS5 verzi.

Insider Tom Henderson dále zveřejnil spekulace, podle nichž má být brzy přiblíženo hned několik her ze série Assassins Creed. Tzv. Project Red (pouze pracovní název) vás vezme do Japonska s ženskou vražedkyní ve stylu samurajů. A tzv. Project Hexe (nedávno změněno na Project Neo) od UbiSoft Montreal má být zatím nejvíce temným dílem série, z období lovu na čarodějky z 16. století v Evropě.

Další hrou má být Project Jade, mobilní odbočka série z prostředí Číny. V sobotním vysílání UbiSoftu jinak máme slyšet i o definitivně posledním DLC pro Valhalla a možná i o Assassins Creed VR, s pracovním názvem Project Nexus.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments