If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Assassins Creed Valhalla prý na 1,7 milionu kusů, ale výnosy z mikrotransakcí šly dolu

+ poprvé porazil Call of Duty i v předvánočním žebříčku krabicovek.

Letos se mění zavedené pořádky nejen kvůli koronaviru. Bylo to patrné už z počátečních prodejů, kdy Vikingové v Británii porazili Studenou válku.

Navzdory chlubení se od Activision o naprostých rekordech Call of Duty za uplynulých dvanáct měsíců zase došlo k tomu, že Valhalla předhonila Cold War v britské předvánoční hitparádě.

Jak hlásí GamesIndustry, je to vůbec poprvé v historii, co série Assassins Creed získala první pozici v posledním předvánočním týdnu, kdy se zejména pro příležitostné hráče kupují dárky na poslední chvíli a sahá se po jistotě v podobě zavedených známých značek.

Má to být též poprvé, co podsérie Black Ops není jedničkou krátce před Vánocemi. A teprve potřetí, co nezvítězilo Call of Duty či FIFA. Leč opět se sluší připomenout, že GfK počítají jen krabicovky, nejsou zde zohledněny digitálky.

Velká premiéra předminulého týdne, Cyberpunk 2077, spadla v krabicovkách až na třetí místo s propadem prodejů o 80 procent. Naopak Spider-Man: Miles Morales vyšplhal na šestou příčku s nárůstem prodejů o 44 procent. Dvě hry od UbiSoftu šly též nahoru, Immortals: Fenyx Rising na dvanáctou pozici a Watch Dogs Legion na čtrnáctou (díky brzké slevě stoupl odbyt o 98 procent).

Kde se Cyberpunk 2077 stále velmi daří, je Steam. PC verze tam minulý týden zůstala jasným číslem jedna v hitparádě řídící se jen tržbami, což už je pátým týdnem v řadě.

Analytická společnost SuperData zase publikovala svůj zasvěcený odhad prodejů her za listopad 2020, který byl prý pro hry nejvíce vynášejícím měsícem všech dob.

Assassins Creed Valhalla se dle nich k 30. listopadu prodalo 1,7 milionu kusů, což je o polovinu více než minule Odyssey, oproti němuž má vikingský díl i dvakrát více aktivních hráčů. Naopak UbiSoftu spadly výnosy z mikrotransakcí ve hře o 62 procent, což patrně vězí za nedávným doplněním XP boostu do hry.

Call of Duty: Black Ops Cold War se mělo minulý měsíc prodat 5,7 milionu digitálek, což je prý o 7 procent více než Black Ops 4. Díky F2P odbočce Warzone údajně mělo rok staré Modern Warfare 2,7x více hráčů než Cold War.

Comments