If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Žaloba kvůli Dungeons and Dragons Online

Turbine chtějí po Atari 30 milionů dolarů.

Společnost Turbine, výrobce hry Dungeons and Dragons Online: Stormreach, žaluje společnost Atari a požaduje po nich 30 milionů dolarů za to, že nesplnili své vydavatelské a distribuční závazky.

Podle Turbine porušilo Atari licenční smlouvu, když dostatečně nepropagovalo a špatně distribuovalo jejich DDO: Stormreach. Turbine tedy museli udělat spoustu práce, která byla na Atari, sami. Společnost byla nucena místo Atari hru distribuovat na vlastní triko v USA. Evropu mělo mít pod palcem právě Atari, ale hra se sem vůbec nedostala. Když Turbine tedy chtěli hru v tomto regionu také distribuovat sami, Atari jim to nedovolili. Tento krok stál Turbine podle žaloby 13 milionů dolarů.

Aby toho nebylo málo, Turbine tvrdí, že Atari po nich chtěli stále nějaká procenta z výdělků, které jim nepatřily. A co společnost štve nejvíc, tohle všechno se dělo podle nich zejména kvůli tomu, že Atari začali interně vyvíjet svou vlastní online hru využívající licenci Dungeon & Dragons. Prostě si začali tvořit konkurenci hře od Turbine, a proto se o tu jejich přestali zajímat a starat, což podle smlouvy měli.

Není to tak dlouho, co vyšlo najevo, že Atari vyvíjí MMO Neverwinter Nights, což je série podle licence Dungeon & Dragons.

Pokud vás podobné kauzy zajímají, nebo vás zajímavá jak funguje spolupráce vývojářů a velkých vydavatelů, můžete si pročíst obsáhlou žalobičku.

Comments