If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Atomic Heart se prodávalo nad očekávání dobře, uvedl vydavatel

Také koupil studio za vláčky a rybařením.

Zjistit, jak dobře se na trhu dařilo robotické, sovětské střílečce z února bylo dosud složité. Znali jsme pouze údaj o 5 milionech hráčů za úvodní tři týdny, ovšem do toho byli započítáni ti s Game Pass.

Nyní vydavatel Focus Home Entertainment publikoval výroční finanční zprávu o tržbách 194 milionech eur, což je meziroční nárůst o třetinu.

Mimojiné tam praví: "Atomic Heart se prodával lépe, než naše skupina dopředu odhadovala".

Konkrétnější čísla tam sdělena nebyla, nicméně firma může být spokojena, i díky umístění na čtvrtém místě v žebříčku vydavatelů na Metacritic, hned za Sony, Paradox Interactive a Activision Blizzard. Vděčí za to mj. Plague Tale: Requiem, Evil West nebo Teenage Mutant Ninja Turtles.

Dále bylo v reportu upřesněno, že vydání Warhammer 40k: Space Marine 2 cílí na období mezi říjnem 2023 až březnem 2024, čili ještě může dojít ke skluzu z letošního roku.

Focus Home také koupili britské studio Dovetail Games, které je známé vlakovými simulátory jako Train Sim World či rybařením. Je také vlastníkem domény RailSimulator.com a bezvadně mu funguje obchodní model na bázi dlouhodobé služby, kdy vypouští dodatečné tratě či přídavky, které zajistí stabilní přísun tržeb v delším horizontu.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments