Picture of Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

VIDEO-DOJMY o 7 hlavních změnách God of War

Sledujte naše desítky minut + technický rozbor.

Začátkem měsíce byla pro novináře možnost zahrát si tři hodiny God of War (Alza.cz) a dnes úderem šestnácté hodiny konečně vypršelo stanovené embargo, takže internet zaplavila spousta materiálů, z nichž si uděláte solidní představu, co vás koncem dubna vlastně čeká.

PREVIEW God of War z Game Informeru

Zásadní informace + obrázky.

Jak se stalo pravidlem, krátce po včerejším odkrytí obálky někdo okamžitě vyzobal informace z digitální verze Game Informeru o rebootu God of War (Alza.cz). Ani ten stále nenapsal přesný termín této vyhlížené PS4 exkluzivity, uvádí jen "začátkem 2018".

Nová půlhodina z Wolfenstein 2 exceluje i spoileruje

Hořícím New Orleans + ovládání Panzerhundu.

Na jednu stranu musíme ocenit, že Bethesda dodržela včerejší slib a že vypouští tolik materiálu dlouho před vydáním koncem října. Na stranu druhou lze konstatovat, že to už krapet přehání a že jde tentokrát o značné spoilery.

PREVIEW a trailer Need for Speed Payback

Představujeme závody + obrázky.

Jak jsme včera slíbili, hned úderem páteční třetí hodiny vám přinášíme konkrétní detaily o Need for Speed Payback (Alza.cz), pokračování slavné závodní série od EA.

PREVIEW Uncharted: Lost Legacy

Vyzobáno z časopisu.

Netrvalo to dlouho od včerejšího představení obálky a dozvídáme se hromadu nových informací o Uncharted: Lost Legacy (Alza.cz). Takže to přebije i smutnou zprávu od Naughty Dog, kteří prohlásili, že pravděpodobně nehodlají s touto sérií dále pokračovat, protože prý "mají spoustu jiných nápadů na hry".

PREVIEW Dishonored 2

Detaily o dvou hrách v jedné.

Stealth akce, nyní potvrzená na listopad pro PC/PS4/X1 (Alza.cz), se dočkala nových podrobností díky časopisu Game Informer.

PREVIEW DOOM z Game Informeru

Nové info o zbraních, mulťáku i příběhu.

EG přináší jako první - "Sedli jsme si s pamětníky a pokusili se vyzkoumat, v čem tkvěla síla prvního Dooma, abychom to znovu zachytili," vysvětlují id Software. Lidé prý toužili po odreagování u pořádné řezničiny, nikoli po příběhu, proto ho v chystaném rebootu moc nenajdete. Na co se můžete spolehnout, je nádech rock'n' rollu, kterým se prý hra silně inspirovala podobně jako třeba Brutal Legend. Znamená to všude hodně lebek a heavymetalu, něco jako si stará generace patnáctiletých školáků kreslila na zadní stranu sešitu během matematiky, když ještě neexistoval Facebook, Whatsup či Viber.

Mafia 3 v odhalovacím filmečku a sestřihu z hraní

PREVIEW se všemi detaily + hi-res obrázky!

Krátce před druhou hodinou odpolední vypustili 2K slíbený renderovaný filmeček z očekávané hry Mafia 3. Současně s tím jsme se před pár vteřinami dozvěděli, že vyjde někdy v roce 2016 (blíže neupřesněno) pro PC, PS4 a X1 (předobjednat na Alza.cz). UPDATE - verze s českými titulky:

Letošní Need for Speed bude rebootem série

PREVIEW s prvními detaily přímo od producenta.

Vlastní zpráva - Úderem 18. hodiny EA oficiálně vypustili k zklamání všech čekatelů pouze teaser trailer z nového Need for Speed - s tím, že ten plnohodnotný bude k vidění až v půlce června na jejich E3 konferenci. Hra vyjde pro PC, PS4 i X1 letos na podzim, jak se vědělo. Bude "kompletním rebootem série" (EA rebooty zkrátka milují, viz třeba Mirrors Edge), takže ani nenese žádný podtitul, aby to bylo v databázích pěkně matoucí (jako už jednou s Hot Pursuit).

PREVIEW Call of Duty: Black Ops 3

S co-op kampaní a arénovými levely + obrázky...

Ani letos se to nepovedlo Activision utajit, ale tak už to u velkých her prostě bývá a asi jen těžko tomu lze zabránit, mají-li na všem hned od začátku participovat obchodní řetězce nabírající objednávky.

PREVIEW Deus Ex: Mankind Divided

Z Prahy bude ghetto pro augmentované.

Půlden před avizovaným večerním oficiálním oznámením od Square Enix přinášíme preview, které rozsahem informací výrazně převyšuje včerejší únik z Ruska. O očekávaném akčním sci-fi RPG Deus Ex: Mankind Divided se tak dozvíte úplně vše na jednom místě + další uniklé obrázky.

PREVIEW Uncharted 4: A Thief's End

Přehledně o vztahu s bratrem i navigační svobodě.

Z nového čísla amerického časopisu Game Informer jsme se v noci na dnešek dozvěděli bližší podrobnosti o akční adventuře Uncharted 4: A Thief's End, která letos o Vánocích díky exkluzivní povaze přižene k PlayStation 4 další miliony lidí. Informace jsme pro váš snazší přehled rozdělili do několika tématických bloků v bodech:

PREVIEW Just Cause 3

Všechny nové informace na jednom místě.

Čtyřiadvacet hodin po oznámení se z Game Informeru vynořila spousta podrobností o Just Cause 3 pro PS4, X1 a PC (2015).

Potvrzen přelomový FPS režim Grand Theft Auto 5

ZÁSADNÍ OZNÁMENÍ: detaily, video, obrázky...

Tak a je to venku. Tím největším odhalením dnešní vlny preview GTA 5 je potvrzení, že v remasterované verzi na PS4/X1/PC bude opravdu přítomen ten nový first-person režim. Tedy pohled z vlastních očí, jak se minulý měsíc spekulovalo.

DOOM oficiálně představen

Známe detaily, jak se bude hrát. AKTUALIZOVÁNO

V černý den na světové události (sestřelení letadla, Izrael, srážka vlaků) došlo k oficiálnímu odhalení nového Dooma na akci QuakeCon v americkém Dallasu. Je bizarní psát o utržených končetinách v době, kdy lidské ostatky vídáme na místě tragédie, ale nelze Bethesdu podezřívat z jakéhokoli přiživování se, protože vše dlouho dopředu plánovala, ačkoli totálně nestihla čas začátku a také poprvé chyběl odejitý John Carmack.

PREVIEW Assassins Creed Unity

Značné změny ve struktuře hry a misí.

Po co-op videu a 7 minutách z prozkoumávání světa přinášíme bližší detaily o letošním dílu Assassins Creed zasazeného do Velké francouzské revoluce, jednoho z nejkrvavějších a nejchaotičtějších období dějin. Nebude to totiž zdaleka jen o nové oslňující grafice, nýbrž i o spoustě jiných změn ve hře.

E3 PREVIEW Forza Horizon 2

Skrz fialové levandulové lány Provence i Toskánsko.

V druhém dílu závodní hry Forza Horizon odhalené v pondělí se budete prohánět třikrát větší oblastí než v jedničce. Zavede vás do svěžího nového prostředí: na sever Itálie a do jižní Francie - konkrétně do malebného kraje Provence, na Azurové pobřeží podél Středozemního moře se širokými promenádami, do Toskánska i podhůří Alp. V této velice rozmanité krajině bude čekat nejen spousta překrásných panoramat, která donutí zastavit auto a kochat se, ale především 700 soutěží, jejichž dohrání na 100 procent údajně zabere více než 100 hodin.

PREVIEW Battlefield Hardline

O epizodách příběhu i rozdílech oproti BF4.

To, co mělo být vrcholem EA E3 konference za necelé dva týdny, uniklo už dnes. Co přesně jsme se ze sedmi minut o Battlefield: Hardline, velkém podzimním titulu o válčení buď za policii nebo zločineckou organizaci, z videa dozvěděli?

Za přesně takové hry lidé francouzského výrobce milují. Časové zasazení do už opomíjeného období historie, dříve skoro vymřelý žánr, podpis tvůrce Raymana, roztomilá komiksová grafika na enginu jako třeba Child of Light, nízká cena a hratelnost podobná nezávislým hitům, ale s vysokými produkčními hodnotami jako u velkých her. Ti, kdo jásali při nedávném oznámení těchto čtyř lidských osudů na pozadí hrozivého konfliktu, asi teď budou u první ukázky hraní brečet nadšením:

Představujeme Sunset Overdrive s jízdou na telefonních drátech

PREVIEW: Exkluzivita na X1 podobná Mirrors Edge.

Úderem třetí hodiny vypršelo embargo na docela zásadní exkluzivitu pro Xbox One od Insomniacu, která bude takovou zvláštní všehochutí žánrů, 3D plošinovky s third-person střílečkou a sportovním duchem. Reportér Eurogameru se zúčastnil nedávné novinářské předváděčky v Kalifornii, a tak z první ruky přinášíme konkrétnější informace o náplni Sunset Overdrive, které se zrodilo před lety na obědě a původně vůbec nemělo být realizováno.

PREVIEW Call of Duty: Advanced Warfare

Další detaily o náplni i vietnamském nedonošenci.

Noční odhalení v časopisu Game Informer tentokrát nemělo takovou váhu jako jindy, protože o hře jsme toho věděli poměrně dost už od minulého týdne. Nebudeme zde proto opakovat ty již známé věci, které jste už určitě četli, a vyzobáváme jen ty opravdu nové informace.

Oznámení Civilization: Beyond Earth

PREVIEW: Duchovní nástupce Alpha Centauri!

Když Firaxis a 2K vábili, že o víkendu na veletrhu PAX East oznámí nějaký AAA titul, byl to právě tento. Díky předčasně nahozené reklamě na Google a uniklému preview z francouzského webu JeuxVideoPC tak už v sobotu krátce po poledni, ještě před oficiálním ohlášením, víme, že půjde o Civilization: Beyond Earth. Tahovou strategii, duchovního nástupce Alpha Centauri po patnácti letech. Tato "Civilizace ve vesmíru" vyjde letos na podzim pro PC.

Ohlášení postapokalyptické onlinovky H1Z1 od Sony

PREVIEW: Mezi DayZ, State of Decay a Fortnite.

Mrzelo vás, že první State of Decay nakonec nedostal kooperativní multiplayer (bude až v pokračování) a baví vás DayZ? Pak určitě potěší dnešní oznámení dost podobné hry od Sony Online Entertainment s názvem H1Z1. Vyjde už letos na jaře pro PC formou Early Access za 20 dolarů (časem i pro PS4) a později bude financovaná z mikrotransakcí na bázi Free-2-Play.

PREVIEW Batman: Arkham Knight

Podrobnosti o batmobilu, městě, boji, grafice i příběhu.

Je úterý deset hodin večer a přinášíme ještě vařící podrobnosti o náplni dnes odpoledne odhaleného čtvrtého dílu série Batman s názvem Arkham Knight, pocházející jak jinak než z Game Informeru, resp. od jeho sdílných čtenářů z diskusních fór.

PREVIEW FIFA World Cup Brazil 2014

Samba de Janeiro! ROZŠÍŘENO O NOVÉ INFORMACE.

Vlastní zpráva - Červnové Mistrovství světa ve fotbalu v Brazílii se nezadržitelně blíží, začne už za sto dnů, a ještě mnohem rychleji dorazí oficiální doprovodná hra od EA Sports. Ti si uvědomují, že po fiasku s EURO 2012, kde byla polovina týmů nelicencovaná, musejí napravit svou reputaci. Zvlášť když hodlají FIFA World Cup 2014 prodávat za plnou cenu (v ČR 1299-1499 Kč), nikoli jen coby DLC do FIFA jako minule. A když se dost překvapivě rozhodli vydat hru pouze pro PS3 a X360, čímž se sami odřízli od možnosti čerpat přímo z nextgen Ignite enginu FIFA 14 (důvody všeho se dozvíte v závěru preview).

PREVIEW: Zásadní únik o Titanfall

Zipline, střílny, mapy levelů, kampaň, generace...

Na to, že Titanfall (dojmy) vychází už za týden (pro PC/X1) a že je nazýván nejdůležitější hrou jara, jsme toho o něm dosud tolik nevěděli. Respawn zjevně dost nestíhá, možná ani organizovat poslední akci pro novináře, takže se asi nebude zlobit, když pro něj pohodlněji a bez práce v noci na dnešek utekla nálož nových informací prostřednictvím Redditu.

první předešlá