Picture of Adam Homola

Adam Homola

Redaktor

Featured articles

17. podcast: Amalur, Max Payne 3, The Darkness II

Taky Mass Effect 3, XCOM a jeden knír.

Uvěřitelný Tomb Raider jako Deus Ex?

Laru čeká na ostrově velké odhalení.

Chystané novinky do SW: The Old Republic

Nový příběh, Warzones, PvP, guild banka...

Spousta obrázků z Resident Evil 6

Tři hlavní postavy a tři různá prostředí?

První detaily o Mortal Kombat pro VITA

Dotykové fatality, ale zadní dotyky nebudou.

Velké změny v Diablu III

Šéf vývoje konečně promluvil.

Na Diablu III se pracuje déle, než by kdokoliv chtěl a od oficiálního oznámení uplynulo také několik dlouhých let. Hra ale stále není hotová a jak teď na oficiálním webu prozradil hlavní šéf vývoje Diabla III, neladí se jen drobnosti, ale hra se pořád mohutně upravuje.

Ubisoft: DRM u Anno 2070 funguje správně

O další aktivace si musíte zažádat.

Ubisoft se vyjádřil ke kontroverzní DRM u hry Anno 2070, která nemá ráda výměnu grafické karty. Bohužel se nejedná o chybu, ale o funkci, kterou tato DRM má.

MMO Tera vyjde v květnu

Skutečné akční MMO se blíží, bude i beta.

Ubisoft oznámil, že akční MMO Tera vyjde v Evropě 3. května 2012. K dispozici budou jak krabicové, tak digitální verze hry.

Capcom oznámil Resident Evil 6

Trailer toho ukazuje víc než dost.

Capcom konečně po mnoha náznacích a nepotvrzených zprávách oficiálně oznámil šestý díl série Resident Evil. Ten vyjde na Xboxu 360 a PlayStation 3 20. listopadu 2012. PC verze bude následovat později. Odhalení proběhlo přes podivnou virální stránku nohopeleft.com.

Vydavatel WB Games oznámil vydání Mortal Kombatu i pro handheld VITA. Nebude se jednat o zbrusu nový díl, ale o upravený loňský Mortal Kombat, který vyšel na Xbox 360 a PlayStation 3 v dubnu 2011.

Hardcore hry na Facebooku díky Gaikai

Streamování her je jasná budoucnost.

Služba pro streamování her Gaikai v současné době aktivně vyhledává a uzavírá partnerství s různými společnostmi. Tou nejnovější a z hlediska růstu asi nejzajímavější je Facebook, jak reportuje web Games Industry.

Demo Syndicate ještě v lednu

A starý díl na GoG.

Nové Syndicate, na kterém pracují tvůrci ve Starbreeze Studios, tak ten se dočká kooperativního dema ještě tento měsíc. To bude k dispozici na Xbox Live a PlayStation Network a bude obsahovat jednu celou úroveň z devíti.

Max Payne 3 odložen

Do dalšího fiskálního roku.

Vydavatel Take-Two dnes oznámil, že očekávaná akce Max Payne 3 od studií Rockstaru byla odložena. Původní datum vydání bylo stanoveno na březen 2012, nové datum vydání je květen 2012.

Rockstar dělá hru pro další generaci konzolí

Grand Theft Auto 6? Red Dead Redemption 2?

Rockstar na svém webu prozradil, že už pracuje na hře, která vyjde pro další generaci konzolí. Zmínka o nových konzolích padla v inzerátu, kde známé studio hledá "Enviroment Artists."

Velké zimní slevy na novinky od EA

Battlefield 3, FIFA 12, NHL 12, NFS: The Run.

Společnost Electronic Arts zahájila velké slevy na některé své hry z druhé poloviny loňského roku. Jedná se tak o tituly Battlefield 3, FIFA 12, NHL 12 a Need for Speed: The Run.

Nové DLC pro Dead Island na začátku února

Zahrajete si za hlavního padoucha.

Už 1. února vyjde stahovatelný obsah do oblíbené a úspěšné akce Dead Islad. DLC se bude jmenovat Ryder White a jak už název napovídá, hlavním středobodem bude záporná postava Rydera Whitea.

16. podcast s redakční tipovačkou šancí her z roku 2012

A také s vyhlášením čtenářské ankety o nej hry 2011.

16. podcast se nese ve znamení rekapitulace roku minulého a předpovídání a tipování roku aktuálního. V sestavě Honza, Adam, Aleš, Michal a Martin jsme tak třeba odhadovali, která hra z letošního roku bude nejzajímavější, nebo uspěje.

Sony pokles prodejů VITA v Japonsku neznepokojuje

"Hlavně, že jsou spokojení hráči".

Nejnovější handheld VITA se začal nedávno prodávat v Japonsku a v prvním týdnu zažil vysoké prodeje. V druhém týdnu byly prodeje výrazně menší a ve třetím klesly ještě níž. To prý ale Sony vůbec neznepokojuje, na prvním místě je prý spokojenost zákazníků.

Analytik: Gaikai bude dominovat streamovanému hraní

A prý ukousne velký kus koláče konzolím.

Trh s krabicovými verzemi her dlouhodobě pomalu klesá a podle analytika Jesse Diviniche ze společnosti EEDAR bude až do roku 2015 stagnovat. Svůj podíl by na tom měly mít prý služby pro streamování her, především Gaikai.

Série Just Dance se prodalo 25 milionů kusů

Výdělečnější než Assassin's Creed?

Ubisoft narazil na zlatou žílu, když v roce 2009 zkusil vydat první Just Dance, jednoduchou taneční hru pro Wii. A právě dnes Ubisoft formou tiskové zprávy oznámil, že celé série Just Dance se prodalo přes 25 milionů kopií po celém světě.

Neudělá Sony PlayStation 4 a zůstane u trojky?

Jeden z konzolových výrobců s tím prý přestane.

Na letošním veletrhu CES v Las Vegas pronesla Nanea Reeves ze společnosti Gaikai zajímavou větu. Podle ní nebude největší zprávou letošní E3 oznámení nové konzole, nýbrž oznámení, že některý ze současných výrobců konzolí další generaci vynechá, jak reportuje gamesindustry.biz.

Piráty už tvůrci Zaklínače 2 honit přestali

Vyslyšeli stížnosti fanoušků.

CD Projekt RED oznámil, že s kontroverzní praktikou kontaktování a stíhání pirátů končí. Rozhodnutí padlo především kvůli komunitě - CD Projekt RED uvedl, že si svých fanoušků váží, naslouchá jim a v tomto případě jejich stížnostem vyšel vstříc.

Pražští Warhorse nabírají nové vývojáře

Odpustky v podobě kafe zadarmo nenabízejí.

Warhorse Studios, tvůrci nové české RPG hry inspirované husitskou tématikou a financovaní Bakalou, nabírají do týmu nové lidi. V současné chvíli jsou otevřené pozice tři a to dvě v oblasti grafiky a jedna v programování.

GameStop: Streamování her konzole nenahradí

Svoji roli ale prý sehraje.

Největší specializovaný herní obchodní řetězec GameStop na veletrhu CES prohlásil, že podle něj streamování her nenhradí tradiční herní konzole, jak reportuje web Industry Gamers.

15. podcast o výzvách před Janem Žižkou v českém RPG

Také o SWTOR, dárcích, slevách či krokodýlovi ve vaně.

U patnáctého podcastu českého Eurogameru a zároveň prvního podcastu v novém roce 2012 jsme se sešli v početné sestavě pěti lidí: Honza Doskočil, Michal Jonáš, Martin Frey, Aleš Harazim a Adam Homola. A hned na samotný začátek jsme prozradili změnu v podcastování, k níž nás vedly i výsledky ankety. Namísto podcastu jednou za delší dobu si letos nový díl poslechnete pravidelně každý týden. Nebude to macek, nýbrž zhruba hodinový nebo kratší podcast. Co samozřejmě zůstává, je uvolněná, přirozeně se rozvíjející debata bez striktního moderování, jako když se skupina přátel potká u piva.

Remedy si PC verzi Alan Wake vydají sami

Hra bude využívat Steamworks, ne GfWL.

Remedy oznámili, že si prvního Alan Wake pro PC vydají příští rok sami, bez Microsoftu. Ten zůstává vydavatelem u nadcházejícího Alan Wake: American Nightmare pro Xbox Live Arcade.

první předešlá