If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Automaty na půjčování videoher

Za 35 Kč na 21 tisících místech v USA.

Americká firma Redbox se obyčejně specializuje jen na výrobu automatů se sladkostmi, tyčinkami nebo limonádami, ale nově začíná v USA vyrábět také automaty na půjčování konzolových her. Informaci jako první přinesl server Tech Herald.

Redbox chce v krátké době vybudovat až 21 tisíc (!) automatů po celé USA, kde nějakou videoherní konzoli vlastní okolo 64% obyvatel. Většinou jde o obchodní domy typu Walmartu a v automatové nabídce jsou již teď tituly jako Duke Nukem Forever, Infamous 2, Call of Duty: Black Ops, dále Red Faction: Armageddon, L.A. Noire, Dirt 3 nebo Homefront.

Za jeden den zapůjčení zaplatíte dva dolary, tzn. okolo pětatřiceti korun, v některých státech pak ještě několik centů navíc jako daň. K automatu postačí přiložit svoji platební kartu.

Pokud hru nevrátíte do 30 dnů, kdy by vás tedy teoreticky stála již šedesát dolarů (přes 1000 Kč), budete si ji moci nechat a Redbox vám sám pošle krabici a manuál. Každý automat má být vybavneý hrami pro Xbox 360, PlayStation 3 a Nintendo Wii.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments