If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Autoři Metro představili novou hru, ale ne pro vás

Arktika.1 exkluzivitou VR.

Když ukrajinští 4A Games, tvůrci série Metro, vábili na několik rozdělaných projektů, asi nikoho tehdy nenapadlo, že jedním z nich bude exkluzivitou pro platformu Oculus Touch. Tím pádem si ho tedy zahraje asi tak promile procenta z vás, protože tato 6. prosince vycházející nadstavba headsetu Oculus Rift bude stát dalších 200 dolarů, za něž dostanete futuristicky vypadající ovladač s druhou kamerkou a hrami (oznámení).

Tato vtahující, akční first-person střílečka se jmenuje Arktika.1. Má jít o vizi postapokalyptické budoucnosti v plnohodnotném zážitku navrženém speciálně pro virtuální realitu.

Půl století odteď postihla svět nová doba ledová, takže lze obývat už jen okolí rovniku. Malý zbytek lidstva se pokouší přežít a bojovat o zbylé nerostné suroviny na severu i jihu.

Budete tak chránit kolonie v pustině Ruska od nájezdníků i divných kreatur. Zkusíte se stát spasitelem a dát lidstvu druhou šanci.

Hra poběží na nejnovější verzi 4A Engine a vyjde v 2. čtvrtletí 2017. Dle tiskovky má jít o "nejúžasnější grafiku, co jste kdy viděli ve VR, s pečlivě vybudovaným prostředím, pro nějž je tohle studio pověstné, v titulu na AAA úrovni". Homepage zde.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments