If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Autoři Test Drive Unlimited 2 stávkují

Brání se před propouštěním od Atari.

Vývojáři z Eden Games se dnes rozhodli uspořádat symbolickou jednodenní stávku na protest proti propouštění a údajnému špatnému managementu ze strany Atari. Informoval o tom server Gamasutra, kterému vývojáři zaslali své hromadné stanovisko.

Z francouzského týmu Eden Games v Lyonu má být do června odejito jedenapadesát lidí, což znamená, že v Edenu by nadále pracovalo jen 29 vývojářů. "Už několik let jsme svědky toho, jak se nám nad hlavami vyměňují šéfové, kteří se navzdory tíživé finanční situaci vždy obohatí," říkají vývojáři.

Nelíbí se jim, že by měli platit za neúspěchy Atari, které se nyní soustředí víc na MMO nebo hry s placeným online modelem. Eden Games jsou sami přesvědčeni, že jejich poslední hit Test Drive Unlimited 2 prodá alespoň 900 tisíc kopií.

Ačkoliv Eden Games nejmenují nic konkrétního, očividně se jim také nezdá jakýsi nový projekt, do kterého je Atari tlačí. "Vždycky nás má zachánit nějaký projekt od Atari, který vypadá krásně a slibně, ale nakonec skončí hrozně. O tom nadcházejícím máme pochyby."

V Eden Games se prý propouštělo skoro každý z uplynulých deseti let a jejich představitelé byli vždy maximálně vstřícní, ale Atari přesto odmítá vyjednávat. Aby teď vývojáři vyjádřili své odhodlání a nesouhlas, uspořádali jednodenní stávku.

Mezi požadavky vývojářů je seznámení se šéfem Atari Jimem Wilsonem, nahlédnuí do budoucnosti firmy po restrukturalizaci, absolvování konstruktivní jednání o propouštěcím plánu, který by zhodnotil stanoviska obou stran, a zajištění stejných podmínek pro lidi vyhozené z Eden GAmes, jaké mají propuštění zaměstnanci Atari.

About the Author

Levis

Contributor

Comments