Skip to main content

Autoři Watchmen končí

Ekonomická recese strhla další herní studio.

Dánští vývojáři Deadline Games, které si asi nejvíc z vás spojí s herní adaptací filmových Watchmen, před pár minutami oznámili bankrot.

Krátká tisková zpráva jejich dozorčí rady jednoduše konstatuje, že firmě došly peníze a tudíž již nadále nemůže dostát svým závazkům, jak tomu v podobných případech bývá. O tom se mimochodem v zákulisí spekulovalo již několik měsíců a skutečnost, že se firmě ani přes letošní zimu nepodařilo najít vydavatele pro svůj další projekt, akční adventuru Faith and a .45, situaci nijak nepřilepšila. Deadline pak v únoru oznámili, že vývoj hry z nedostatku financí pozastavují.

Připomeňme, že studio existovalo od roku 1996, byť se zprvu soustředilo spíš na hry pro skandinávský trh. Do světa prorazilo především střílečkou Total Overdose a vloni si vysloužilo i vcelku pochvalná hodnocení za herní doprovod filmu Watchmen: The End is Nigh pro Warner Bros.

Co bude s jeho nedávno oznámeným druhým dílem je tudíž nejisté, ale vzhledem k tomu, že autoři hru vyrobili jako celek a teprve dodatečně rozporcovali do tří epizod (tak to alespoň původně avizovali), teoreticky by to její vydání ohrozit nemuselo. A pokud ano, Warner Bros už jistě najdou cestu, jak hru v pořádku dopravit na trh.

Read this next