Skip to main content

Báječně působící Lies of P je mixem Bloodborne a Pinocchio

Za mechanoida ve steampunkovém městě.

Hru s trochu divným názvem Lies of P se určitě vyplatí zapamatovat. Nejen kvůli tomu, že se v noci na dnešek ocitla číslem jedna mezi trendy na americkém herním Twitteru, by se mohla v prodejnosti stát něčím jako Elden Ring.

Uspokojí totiž nevyslyšené choutky po pokračování Bloodborne, zaujme příznivce titulů ve steampunkově - viktoriánském stylu (Dishonored, Machinarium, BioShock Infinite, Frostpunk atd.) a navíc je tu inspirace klasickým příběhem Pinocchia, za nějž zde budete hrát.

Hra vyjde už v roce 2023 pro PC, PS5 a Xbox Series, uvedl vydavatel Neowiz, včetně zařazení na Xbox Game Pass od prvního dne, čímž se rádi chlubí šéfové z Microsoftu. Debutový sestřih:

Odehraje se v krutém a temném světě Belle Époque, kdysi krásném městě Krat (jako z období na přelomu 19. a 20. století), ale nyní živoucím pekle plném hrůz (masivní otevřené levely).

Vzájemně propojené, procedurálně generované úkoly se budou odvíjet dle toho, jak moc lžete, což pak ovlivní i závěr příběhu. V propracovaném bojovém systému si zkombinujete své zbraně a vyzkoumáte nové, abyste měli v rukou něco vážně speciálního. A třeba se i potkali se svým stvořitelem jménem Geppetto při hledání lidskosti.

Části těla Pinocchia si vyměníte za jiné, abyste obdrželi nové dovednosti pro boje, ale ne všechny vychytávky budou pro boj, některé se hodí i na jiné činnosti. Určité výhody v bitkách vám poskytne i okolní prostředí.

Read this next