If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pokročilejší záběry ze středověkého RPG Warhorse

Rytíři ve vesnici a boj s mečem ze Skyrim killeru z Čech!

Vlastní zpráva - Přátelé, zapomeňte na Battlefield 4 nebo BioShock, je tu něco lákavějšího. Jako blesk z čistého nebe se objevilo zhruba patnáct vteřin sestřihu ze středověkého RPG od českých Warhorse Studios.

Crytek je možná svévolně (bez jejich vědomí?) zařadil na úplný závěr pravidelné přehlídky licencovaných her běžících na CryEngine 3 k příležitosti konání konference GDC v San Franciscu. Máme tak jedinečnou šanci podívat se poprvé na kvalitní záběry ze zatím nepojmenovanné next-gen hry z domácí produkce pod velením Dana Vávry:

Plynulejší výřez sekvence s Warhorse RPG než v noci (thx Sector)

Jak je patrné, oproti prosincovému tech-demu z GDS vývoj v Karlíně pokročil a v prototypu toho je hotovo docela dost. Zaujme zejména realistické ztvárnění postav, jako jsou rytíři, kteří se před domky se špičatou střechou chytají za ramena nebo v interiérech šimrají na krku. Zachovávají si vysoký standard z Mafia 2 od některých stejných tvůrců a nelze si nevšimnout parádně zpracovaného dobového oblečení.

Propracovaně působí i souboj s mečem, během nějž se hrdina v pohledu z vlastních očí kryje a provádí různé výpady na mrštného nepřítele v helmě, během nichž mu výhled často zakrývají rozanimované ruce. Předveden je i hrad nebo spíš pevnost na kopci nad řekou, průlet po rozkvetlé louce nebo po nezpevněném náměstí na vesnici (známé už z fotek).

Kompletní video z licencovaných her na CryEngine 3 je zde - to důležité začíná v minutě 3:37, po všech těch neznámých asijských onlinovkách nebo béčkových akcích pojmenovaných srandovně jako Battlefield of Honor.

Je pravděpodobné, že záběry pocházejí z interního dema tohoto tzv. "Skyrim killeru" ukazovaného potenciálním partnerům z řad vydavatelů, kteří by ho vedle Zdeňka Bakaly dále zafinancovali. Dan Vávra a spol. z Warhorse podnikli začátkem března za tímto účelem turné po USA, kde hru demonstrovali. Když jsme se ho zeptali, jak pochodili, jestli dobře nebo špatně, odpověděl: "To jde říct až v okamžiku, kdy je ruka v rukávu. Že se to všem líbí je hezká věc, ale z dobrých pocitu nájem nezaplatíš ;)"

Tagged With

Comments