If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Baldur's Gate 3 by mohlo vzniknout díky Kickstarteru

Adventura vydělala 3,3 milionu, Wasteland 2 má 1,3 milionu.

Kickstarter, kde mohou lidé žádat po ostatních lidech peníze na různé projekty, se ukazuje být skvělým způsobem, jak financovat nezávislý vývoj her v žánrech, které nejsou tak úplně populární nebo meinstreamové. Timu Schafnerovi se na klasickou adventuru podařilo od fanoušků získat 3,3 milionů dolarů, Wasteland 2 už má na kontě 1,3 milionů dolarů. A možná se dočkáme, že si budou moct fanoušci zaplatit také vývoj Baldur's Gate 3.

Když v minulém týdnu Overhaul Games oznámili vývoj vylepšených edic jedničky a dvojky Baldur's Gate, spousta fanoušků spíše doufala, že oznámí práci na trojce, když už na ně mají práva. Overhaul Games se ovšem nechalo slyšet, že trojku mají už dlouhodobě v plánu.

"Baldur's Gate 3 je už dlouhou dobu naším cílem. Ale museli bychom udělat spoustu věcí předtím, než bychom se do něj pustili," řekl Cameron Tofer z Overhaul Games pro GameSpy. "V současnosti tedy na ničem podobném nepracujeme, ale je to věc, kterou bychom chtěli udělat. Navíc dává smysl, aby vznikly Enhanced edice jedničky a dvojky, než bude trojka."

Výdělky z Enhanced Editions by mohly z části platit vývoj Baldur's Gate 3, ale pořád všichni myslí na Kickstarter. "Rozhodně o Kickstarteru uvažujeme. Dává to obrovský smysl a řeší to spoustu problémů. To, co dělá Brian Fargo s Wastelandem je hodně zajímavé."

Co, dali byste peníze, abyste si předplatili Baldur's Gate 3, i když byste pak na něj rok nebo rok a půl museli čekat?

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments