If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Battlefield 3 vyžaduje klienta Originu

Způsobí to někomu nepříjemnosti?

Každý, kdo si bude chtít zahrát Battlefield 3 na PC, si musí povinně nainstalovat klienta služby Origin pro digitální distribuci od EA. Potvrdil to komunitní manažer švédského studia DICE Daniel Martos pro BF3blog. To je asi tím důvodem, proč hra nebude nabízena ze Steamu.

S jistotou se tento požadavek týká krabicových verzí a verze koupené na Originu. Že by se někomu chtělo dělat se speciální verzi hry pro ostatní digitální distribuce není moc pravděpodobné, i vzhledem k propojení se službou Battlelog. Ostatně EA už dříve řekli, že nikdo jiný kromě Valve s tím nemá problém.

BF3Blog upozornil, že klient Originu spuštěný na pozadí při hraní alfatestu Battlefieldu 3 si pro sebe ukousnul okolo 50 MB paměti, podobně jako klient Steamu, což teoreticky může dělat potíže na slabších sestavách. Na druhou stranu, když někdo chce hrát BF3, tak nějak automaticky se očekává, že nemá počítač starý pět let.

Z komunity se občas ozývají hlasy, že hráče otravuje nutnost mít pro každou hru jiného klienta. Ale snad Eurogamer neprozradí nic tajného, když napíše, že EA si za tímto účelem nechali dříve vypracovat průzkum, z kterého jim vzešlo, že většině lidí instalace jejich Origin klienta nevadí, zvlášť když ví, že jim usnadní patchování nebo třeba stahování přídavků.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Battlefield 3

PS3, Xbox 360, PC, Nintendo 3DS

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments