If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Battlefield 5 exkluzivně pro Xbox One?

Prý se něco peče.

EG přináší jako první - Pokud by se to potvrdilo, vyvolalo by to napříč herní scénou podobné pozdvižení jako pakt s Rise of the Tomb Raider.

Microsoft má údajně v těchto dnech jednat s EA, aby spolu spáchali Battlefield 5, resp. aby existoval nejprve pouze pro Xbox One. Jako jeho časová exkluzivita, která by na PS4 letos nevyšla.

Tvrdí to insideři na Redditu, kteří jsou prý s těmito interními věcmi seznámeni, což samozřejmě není jak ověřit. Nehledě na to, že hra ani ještě není oficiálně oznámena (krom tohoto).

Obě firmy úzce spolupracovaly na TitanFall a pojí je také třeba služba EA Access, která na PS4 není, takže podobné koketování není vyloučeno, navíc se vzájemně potřebují.

Když se jim tato dohoda povede upéct, byla by to rozhodně pádná odpověď na Call of Duty, které zákeřně "zběhlo" k Sony, co se týče exkluzivity všech DLC pro Black Ops 3. Microsoft by napumpoval spoustu peněz do marketingu, aby z BF5 udělal hlavní hru podzimu, a EA by si výpadek příjmů z PS4 verze vykompenzovali o pár měsíců později po konci exkluzivity, hlavně že by měli konečně šanci ohrozit CoD (predikoval to analytik Pachter).

A jestli neklapne časová exkluzivita BF5 na X1, může být klidně výsledkem údajných jednání v menší verzi aspoň to, že přídavky pro tuto hru mohou existovat nejprve pro konzoli od Microsoftu, aby oplatil Activision to s CoD.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments