If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Battlefield 5 potvrzen na 2018

Do druhé světové?

Není to nějaké tajemství, ví se to veřejně už déle. Přesto je fajn, že Electronic Arts znovu oficiálně potvrdili platnost svých dalších plánů.

S novým dílem Battlefieldu počítají na rok 2018, tedy přesněji řečeno na podzim příštího roku. Patří mezi jeden z celkem dvanácti momentálně chystaných her na Frostbite engine, kam se ovšem počítají i aktuální ročníky sportů, takže to číslo trochu klame.

Šéf vydavatele Andrew Wilson o hře na fiskální konferenci mluvil jako o "příštím velkém Battlefieldu", takže zatím není jisté, že půjde o Battlefield 5, ale je to nejpravděpodobnější.

Rozhořely se proto ihned diskuse, jestli se dějiště hry přesune do druhé světové války (jako nyní Call of Duty), což zní nejpravděpodobněji. Někteří zase tipují oživení podsérie Bad Company, ale na to bychom si určitě nevsadili, protože se moc neujala. Ani na zasazení do budoucnosti coby pokračovatele BF2142.

Aktuální Battlefield 1 (Alza.cz) patří mezi jednu z nejúspěšnějších her EA za poslední roky, když ho někdy spustilo více než 21 milionů lidí. Byl přijat mnohem pozitivněji než předešlý Battlefield 4, který trápily nemalé technické potíže.

Comments