If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Battlefield Hardline má přesné datum

Později, než se doufalo + BF5, výsledky EA.

Téměř půl roku po původním říjnovém termínu vyjde očekávaná multiplayerová akce s policajty a zloději od Visceral Games a DICE. Battlefield Hardline bude venku 19. března 2015 pro všechny hlavní platformy, oznámili dnes večer EA.

Nejedná se o odklad, protože dosud platilo 1. čtvrtletí, spíše se přeci jen doufalo, že by to mohlo být blíže začátku roku, než až na konci března.

Toto načasování až na úplný konec fiskálu výrobce by mělo dovolit, aby v lednu mohla proběhnout avizovaná další beta s již zakomponovanými změnami hratelnosti po reakcích na tu červnovou. A také aby se poznatky z této další bety stihly projevit do ostré verze, která se již bezpodmínečně musí vyvarovat potíží jako u Battlefield 4, které pověsti této série značně uškodily. I by takhle mělo být dost času na různé předčasné přístupy atd.

Analytici, kteří toto nové datum již pár dnů věděli, proto tipovali, že ještě neoznámený Battlefield 5 se proto asi objeví až někdy o Vánocích 2016, tedy za dva roky odteď. A přesně takhle to bylo dnes od EA také oficiálně oznámeno. Příští Vánoce (2015) totiž budou patřit podobnému Star Wars Battlefront, což bylo mimochodem dnes také potvrzeno (k bližšímu představení této licencované sci-fi MP akce dojde na jaře 2015).

EA se také pochlubili skvělými finančními výsledky za červenec až září, kdy dosáhli rekordních tržeb 1,22 miliardy dolarů, o 200 milionů více než v to samé období loni. Vděčí za to FIFA 15, NHL 15, Madden NFL 15, Titanfall, EA Sports UFC a dokonce i FIFA 14 či BF4. Divné je, že mezi úspěchy vůbec nezmínili The Sims 4.

Firma odmítla říct, kolik přesně kusů se kterého sportu prodalo, jen že tržby z Ultimate Team, amerického fotbalu a evropského fotbalu stouply meziročně o úctyhodných 96 procent. Mobilní hry od EA hrálo 40 milionů aktivních uživatelů za měsíc, růst o 250% oproti 2013.

Závěrem ještě perlička: zájem o službu EA Access na Xbox One prý překonává veškeré interní předpovědi.

Comments