If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bazarový prodej digitálních her

To umožní nová služba GMG.

Když si na Steamu koupíte hru, nemáte možnost prodat ji poté, co si ji zahrajete, někomu dalšímu za sníženou cenu. Dokonce nemůžete prodat ani svůj účet se zakoupenými hrami, jak se o to snažil jeden člověk na eBayi (porušujete tím pravidla Steamu). Teď ovšem přijde digitální služba, která to umožní.

Britská služba Green Man Gaming, která by měla být spuštěna koncem prvního čtvrtletí tohoto roku, by měla zpočátku obsahovat 400 herních titulů, koncem roku pak až 2000 titulů. Nejzajímavější na ní ovšem bude právě možnost bazarového prodeje své digitální kopie.

"Když jste si dříve zaplatili a stáhli digitální kopii hry, nemohli jste ji nijak prodat," říká Gian Luzio, šéf Green Man Gaming. "Pro hráče je pak takový nákup hodně drahý a nemá také chuť zkoušet nové žánry nebo nové herní série."

Dodává, že díky jejich technologii bude možné prodat svou hru někomu dalšímu, za sníženou cenu. Na celém obchodu ale nebudou tratit ani vydavatelé, které z každého takového (tedy i bazarového) prodeje budou dostávat procenta ze zisku.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles