If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

BBC se vrací do herní branže

S herními verzemi populárních seriálů.

BBC Worldwide spadající pod BBC (The British Broadcasting Corporation), televizní a rozhlasovou společnost z Velké Británie, oznámila svůj návrat do herního byznysu. Z něhož se přitom před pěti roky stáhla a svou multimediální divizi byla nucena uzavřít - díky neúspěchům na tomto poli.

Nicméně společnost aktuálně přehodnotila své postoje a možnosti na herním trhu a hledá vhodné partnery - vývojáře a distributory, pro následné převedení známých seriálů do herní podoby. BBC Worldwide se přitom chce prezentovat na Facebooku, iPhone, či konzolích Wii a DS, kde logicky nabídnou především dětská IP - Neil Ross Russell při téhle příležitosti připomenul, že vyjma Disneye nabízejí celosvětově nejznámější portfolio dětských hrdinů. Přičemž právě na nejmenší má být cílena herní podoba série In The Night Garden. Pro starší komunitu pak zase Doctor Who, či Top Gear.

Již v tuto chvíli ve firmě funguje Robert Nashak, bývalý zaměstnanec EA a Yahoo, který by měl napomoci v expanzi firmy herním směrem. Další detaily budou oznámeny v průběhu příštího týdne, prozatím si můžete prostudovat zprávu na serveru MCV.

Comments