If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Palety s PlayStation 5 včera obdrželo už i Xzone

+ k mání je první update firmware.

Po pondělních, velmi populárních fotkách od JRC o naskladnění počátečních kusů PlayStation 5 se objevily další podobné.

Nahodil je včera, tedy v úterý 17.11., na své facebookové Stories obchod Xzone, který k nim napsal, že i o státních svátcích se musí makat.

Na rozdíl od těch od JRC jsou mnohem více přiblížené a neukazují tolik beden. To může být záměr fotografa pro vyhnutí se četným spekulacím, které se vyskytovaly dříve u JRC, jestli na snímcích náhodou vidíme či nevidíme všechny kusy, které daný prodejce dostal.

Martin Schovanec z Xzone pak na svém Twitteru zveřejnil další fotku na svém stole, že PS5 je prý opravdu macek.

Do pozadí se tak dostaly některé komentáře z FB obchodu, že údajně mělo dojít ke snížení finálního dodaného počtu kusů PS5, tudíž někteří zákazníci, kteří drželi dříve potvrzenou (včasnou) objednávku, měli v minulých dnech obdržet email, že se na ně bohužel v první vlně nedostane. I proto pak vídáme překupníky na českých aukčních serverech, kteří za konzoli požadují až 30 tisíc korun, tedy dvojnásobnou než běžnou cenu, což mnozí nepochybně rádi zaplatí, než aby museli čekat do začátku příštího roku na příští várky...

Xzone také jinak přiznalo určité potíže při startu Xboxu před týdnem, kdy část kusů odešla lidem až o den později: "Prostě se to dopravci nevešlo do auta a tak přijeli pro zbytek až další den. Trapná chyba, která se stane tak jednou za 7 let, když vychází nová konzole," otevřeně vysvětlil Schovanec.

Sony mezitím vypustila vůbec první aktualizaci firmware pro PlayStation 5.

Jedná se o verzi 20.02-02.25.00 a download má jen 900 MB.

V popisku se uvádí pouze to, že vylepšuje výkon operačního systému, nic dalšího se neví.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments