If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Best of E3 2011

Vybíráme to nejzásadnější z letošního ročníku.

Zmeškali jste minulý týden herní veletrh E3, ztratili jste se v záplavě novinek nebo si s námi jen chcete připomenout, co všechno zásadního se během této doby událo?

Pak vítejte u našeho malého výběru, kde se pokusíme připomenout to nejdůležitější a podle nás nejpoutavější z letošního ročníku výstavy. Předesíláme, že následující řádky nepředstavují kompletní výčet všeho z E3, nýbrž pouze výběr toho nejlepšího a nejzásadnějšího očima Eurogameru.

Eurogamer na E3 aneb rozcestník

Hledáte-li detailní informace, vlastní dojmy z hraní, zážitky či chcete-li jen zpětně nasát atmosféru, doporučujeme zpětně pročíst naši v ČR jedinečnou kontinuální reportáž, do níž zpravodajové Jan Doskočil a Pavel Oreški přispívali živě a několikrát během dne po každé absolvované předváděčce. Naleznete tu videa, obrázky, letmé dojmy z hraní, obsáhlé popisy konferencí či postřehy ze samotného prostředí výstavy v Los Angeles.

Většina hlavních oznámení se jako tradičně udála na konferencí tří velkých vydavatelů Microsoftu, Sony a Nintenda, které jsme všechny sledovali živě ještě společně s konferencemi EA a UbiSoftu. Živou reportáž minutu po minutě si můžete zrekapitulovat pro Microsoft zde, u EA tady, dále UbiSoft zde, shrnutí novinek od Sony ve zvláštním reportu a záznam konference Nintenda pro změnu zde.

A jaké hry jsme si už vyzkoušeli na vlastní pěst? Kompletní seznam zatím prozrazovat nebudeme, ale přečíst si už můžete naše dojmy z hraní XCOMu, Mass Effectu 3, BioShocku: Infinite, vyzkoušeli jsme si také konzoli Wii U, nové Brothers in Arms 4, Far Cry 3, Aliens: Colonial Marines, RAGE, Battlefield 3, Uncharted: Golden Abyss či vám přiblížili Neverwinter a Hitmana: Absolution.

Trailery v češtině exkluzivně na EG

Far Cry 3 - v roli vyvrhela na tropickém ostrově plném šílenců a paravojenských jednotek zápasíte o přežití, plavete, schováváte se, padáte z vrtulníků a neustále se setkáváte s jakýmsi vyšinutým bláznem, patrně vůdcem místních sil. Celou E3 předváděčku s českými titulky si pusťte zde, více o hře naleznete v našich dojmech z hraní a formálním oznámení.

Assassin's Creed: Revelations - za pomocí jedné ruční bomby, velké dávky štěstí, akrobacie i šermířského umění se Ezio ve světácké Konstantinopoli snaží probojovat k přístavu, zrušit blokádu a vyjet z města. Celou předváděčku s českými titulky naleznete zde, druhý trailer taktéž s českými titulky potom tady, vůbec špatný ale není ani ten filmeček, v němž se moc nemluví.

Star Wars: The Old Republic - šestiminutové úvodní CGI video představuje vpád Sithů na jejich někdejší domovskou planetu Korriban a svým způsobem vzdává hold těm nejlepším scénám z obou filmových trilogií Hvězdných válek, s českými titulky to najdete na této stránce.

BioShock: Infinite - první vývojářský deníček o nebeských kolejích naleznete i s českými titulky zde, taktéž otitulkovaný E3 trailer hledejte tady, více informací o hře v našich dojmech z hraní.

Mass Effect 3 - jak by asi vypadala mimozemská invaze ve světových masmédiích vám i s českými titulky přiblíží oficiální E3 trailer, jinak doporučujeme také neotitulkované video zaměřené na implementaci Kinectu.

Brothers in Arms 4 - namísto věrného pokračování série tentokrát odbočka se čtveřicí hlavních hrdinů někde na půl cesty mezi Team Fortress 2 a filmovými Hanebnými pancharty, více již v traileru s českými titulky a především v našich dojmech z hraní.

Driver: San Francisco - se stylovou retro-atmosférou, pěknou narativou od hlavního hrdiny a hudbou od Rolling Stones tento trailer připomíná bezstarostnou jízdu San Franciscem a porušení snad všech myslitelných dopravních předpisů.

U nás v Brně vyvíjený Silent Hill: Downpour - sice vydaný již těsně před veletrhem, přesto E3 trailer naznačuje leccos o atmosféře hry a pustit si jej můžete zde, komentovanou osmiminutovu předváděčku už bez češtiny potom hledejte tady.

Konzole a pohybové ovladače

Wii U - nová konzole a zároveň ovladač v podobě tabletu s páčkami, tlačítkami, podporou TV, dotykovým ovladačem a velmi invenčním způsobem ovládání zvládne i video-chaty, browsování a především spoustu áčkových her, jež si po vizuální stránce nijak nezadají s těmi určenými pro PlayStation 3. Více v našich prvních dojmech, dále souhrnném článku, technologickém demu přístupném zde, samotné video-představení ovladače potom najdete tady.

PlayStation Vita - konzole doposud známá pod kódovým označením NGP dostala na E3 oficiální název PlayStation Vita, na pultech se má objevit koncem roku a v nejlevnější verzi s wi-fi bude stát v přepočtu snad jen okolo 6000 Kč, tedy méně než původní PSP. Mezi první hry budou patřit Uncharted: Golden Abyss (viz naše dojmy z hraní), Modnation Racers, LittleBigPlanet, Tekken nebo nová diablovka Ruin, více v oficiálním E3 traileru a video-oznámení.

Kinect - budou ho podporovat čtyři nadcházející sportovní série od EA (Tiger Woods, Madden, FIFA a jedna neoznámená), dále Mass Effect 3 (Kinect rozpozná váš hlas při předčítání dialogů), také nový Ghost Recon: Future Soldier (pohyby rukou si budete přizpůsobovat a upravovat zbraně) a vůbec všechny budoucí tituly ze série Tom Clancy.

PlayStation Move - s téměř devíti miliony prodanými kusy se podpora pohybového ovladače PlayStation Move dále rozrůstá, nově ho budou zvládat Resistance 3 (prodávané ve zvláštním bundlu s pistolovým nástavcem i kamerkou), překvapivě BioShock: Infinite, čerstvě představený Star Trek, NBA 2K12 či nová hra Medieval Moves

Oznámení a odhalení

Halo 4 - s prvním obrázkem prosáklo zhruba dvě hodiny před konferencí Microsoftu, ještě tentýž den jsme viděli již oficiální debutový trailer a prvních pár screenshotů, neoficiální cestou ještě později přibyly první informace o náplni.

Fable: The Journey - nová kinectová akce, která navzdory dojmům z předváděčky není nalajnovaná, více hledejte ve video-předváděčce a oficiálním traileru.

Star Wars Kinect - nové dobrodružství ze světa Hvězdných válek vás vezme na místa známá z nové i staré filmové trilogie a nechá vás gesty šermovat, používat Sílu i provádět akrobatické kousky, více v samostatném článku, oficiálním traileru a rozšířeném videu z hraní.

Overstrike - multiplatformní sci-fi akce od autorů série Resistance se odehrává v blízké budoucnosti a slibuje spoustu zbraní, technických udělátek a tým plný specifických individuí, více v našem článku a debutovém traileru.

Halo: Combat Evolved - Anniversary - remake původního Halo: Combat Evolved s aktualizovanou grafikou, upravenými MP mapami a podporou kooperativního módu přibližuje oznamovací trailer.

Gorky 21 - návrat kdysi oblíbené postnukleární taktické akce Gorky 17 na PC byl oznámen v poslední den E3.

Arma II: Free - vlastně žádná novinka, nýbrž jen vykostěná verze ArmA II pouze s multiplayerem, zato ale úplně zdarma aneb nečekané a příjemné překvapení!

Payday: The Heist - taktická akce zaměřená na vykrádání bank, unášení dodávek či osvobozování vězňů, viz první info.

Adventures of Tintin - u příležitosti nadcházejícího filmu Stevena Spielberga ožijí milovaný francouzský teenagerský novinář a jeho psíček Snowy, více v našem článku.

Trailery a videa

Modern Warfare 3 - fantastická desetiminutová nahrávka z mise Hunter Killer, v níž hráč začne v roli potapěče a skončí adrenalinovou jízdou na člunu mezi bitevní vřavou u břehů New Yorku, si můžete pustit tady, celé video jsme podrobili i důkladné analýze frameratu.

Battlefield 3 - vizuálně dechberoucí osmiminutové video z mise Thunder Run začíná dnes již památnou hračkou dinosaura, pokračuje tankovým nájezdem a vrcholí leteckými nálety, více již zde nebo v našich dojmech z hraní, doporučujeme také záběry z jiné mise a oficiální trailer.

Need for Speed: The Run - svižnou honičku v ulicích Chicaga zpestří scénka, kdy hráč po bouračce vyskočí z auta, přeskakuje po střechách a prchá před policejními vrtulníky s hbitostí, jíž by mu záviděli i hrdinové Matrixu, více v samotném videu, oficiální E3 trailer pak hledejte tady.

Uncharted 3 - pestrý level zasazený na potápějící se loď ukazuje hlavního hrdinu Nathana Drakea nejen jako solidního střelce, ale také zdatného skokana a štístkaře, kterému nejednou doslova teče do bot, to vše na této adrese.

Hitman: Absolution - sice v nižší kvalitě, ale přesto alespoň zajímavé, jsou první dvě minuty z hraní nejnovějšího dobrodružství Agenta 47, naleznete je tady.

Tomb Raider - zkrácená nahrávka prvního levelu, kde se musí mladičká a nezkušená Lara Croft vyprostit ze zavěšení u stropu, prchat nízkými chodbami a nakonec nalézt cestu z jeskyně uvidíte tady. Podle nás nejlepší nová hra celé výstavy.

Naše nahrávky z E3 - sice v nižší kvalitě (kvůli místním omezením při uploadu z LA), ale vlastnoručně jsme pro vás natočili levely z nového Silent Hillu: Downpour, Need for Speed: The Run, Renegade Ops, Warhammeru 40k: Space Marine, Lorda of the Rings: War in the North, Neverdead a Forzy 4, více v tomto článku, naši redaktoři se pak za celou E3 ohlédli ve více než čtvrthodinovým video-blogem na rozloučenou. Nálož zajímavých článků z E3 tímto ale nekončí, naši reportéři vezou plno dalšího materiálu z prezentací, takže se k dalším hrám představeným na E3 budeme stále vracet.

Zpravodajství z veletrhu E3 sponzoruje Conquest Entertainment - www.mojenintendo.cz.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments