If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bethesda prý opravdu získala práva na STALKER

Nezískala ale prý značku, pouze možnost udělat hru.

Ukrajinský bloger a člověk z marketingu Sergey Galyonkin tvrdí, že Bethesda vlastní herní značku STALKER. Proč by nás mělo zajímat, co říká nějaký ukrajinský bloger? Sergey Galyonkin je ten samý člověk, který jako první psal o uzavření vývojářského studia GSC, které pracovalo na STALKER 2. A pak se skutečně ukázalo, že mluvil pravdu.

O tom, že by měla Bethesda koupit práva na značku STALKER se mluvilo už dříve, ale tehdy to vehementně popíral zakladatel GSC Sergei Grigorovich. Ve své podstatě Grigorovich mluvil pravdu. Pořád vlastní samotnou značku STALKER. Podle ukrajinského blogera ale odprodal herní práva právě Bethesdě.

Ta by měla tedy mít možnost vyrobit videohru STALKER postavenou na svých technologiích, zatímco Sergeiovi Grigorovichovi zůstala všechna ostatní práva - na případný film, komiksy, knihy a další merchandising.

STALKER 2 byl už v hodně pokročilé fázi vývoje, když byl zrušen. Lidé z bývalého GSC se ale přesunuli do nově vzniklého Vostok Games, kde pracují na apokalyptické akční MMO Survarium.

Když se Eurogamer na informace zeptal Bethesdy, dostali jsme od nich klasickou odpověď: "Nekomentujeme drby a spekulace."

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments