If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bethesda slibuje, že všechny její příští hry budou na Steamu

Včetně RAGE 2 či DOOM Eternal.

Není úplně zřejmé, co ji k tomuto rozhodnutí vedlo, ale spousta lidí se na to určitě každým dnem ptala, protože je to dost rezonující téma, zvlášť po ukořistění dalších exkluzivit ze strany Epic Games Store.

Bethesda v nenápadném, leč o to důležitějším tweetu oznámila, že všechny její nadcházející hry bude prodávat jak na Steamu, tak na vlastním obchodě.

Týká se to zejména květnového RAGE 2 (Xzone.cz), podzimního či pozdně letního DOOM Eternal (Xzone.cz), dále Wolfenstein: Youngblood, Wolfenstein: Cyberpilot pro VR atd.

Někdy později letos se na digitální platformě Valve nakonec objeví i Fallout 76, který loni debutoval jen na Bethesda launcheru, což je vzhledem k tehdejší zabugovanosti vlastně dobře a nahození opravené - vylepšené verze na Steam půjde propagovat jako takový nový začátek.

Vysvětlení se nabízí hned několik:

Buď si tento významný výrobce potají dohodl s Gabe Newellem lepší podmínky, aby si směli nechat více procent z tržeb než těch dosavadních 70 procent, což přebilo nabídku od Epicu.

Nebo vyhodnotil situaci okolo startu Fallout 76 na PC a dospěl k závěru, že bez Steamu se prodalo moc málo kusů a že by nebytí na Steamu příštím střílečkám od id Software mohlo ublížit.

Možné je i to, že se Bethesda pouze chce zalíbit široké veřejnosti a uživatelům Steamu, která nemá pro exkluzivity Epic Games Store velké pochopení a odmítá se přesouvat na jinou platformu, která neumí tolik funkcí.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Rage 2

PS4, Xbox One, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments