If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení Hunted: Demon's Forge

Dungeon tvůrce Bard's Tale vydá Bethesda.

Bethesda oznámila, že vydá hru s názvem Hunted: Demon's Forge, která vyjde na PC, PS3 a X360 ještě v tomto roce. Zajímavé je, že na ní pracuje inXile Entertainment, což je vývojářská společnost patřící Brianu Fargovi. To je člověk, který pracoval na původních Falloutech nebo Baldur's Gate. Však také zakládal Interplay. Naposledy vytvořil lehce nadprůměrné RPG Bard's Tale.

Hra Hunted: Demon's Forge by měla být klasická dungeonová akční hra ve stylu starých dobrých Wizardry nebo Dungeon Master. Jenom bez přílišných RPG prvků.

Bude samozřejmě plně ve 3D a na svou postavu se budete dívat ze třetí osoby. Důležitým aspektem hry bude kooperace dvou hráčů. Budete moci bojovat na blízko i na dálku a dokonce je ve hře i krycí systém. Místy tahle fantasy připomíná hry jako Uncharted, Gears of War nebo Army of Two.

"Ta hra vychází z Dungeons & Dragons a to je vlastně taková kooperace, ne?" říká sám Brian Fargo. Nebudete mít možnost vylepšovat si schopnosti své postavy, ale i ty se budou vyvíjet. To vše ovšem bude vycházet z příběhu a nikoliv z vašich nasbíraných zkušeností. Úvodních dvacet minut hraní vám prý má připomínat spíš akční hry.

Nepřátelé budou nutit hráče, aby spolu opravdu spolupracovali. Jeden totiž bude odborník na střelbu na dálku, další bude hromotluk s mečem a štítem pro boj zblízka. Postavy rozhodně nebudou vzájemnými kopiemi. Budete moci mezi postavami libovolně přepínat, a to jak v singleplayeru, tak v multiplayeru, pokud se oba domluvíte. Jelikož lehké vylepšování postav ve hře bude formou kouzel, v singleplayeru budete obě postavy vybavovat kouzly sami. Parťáky můžete vysvobodit z nesnází tím, že je dočasně dobijete.

Hunted: Demon's Forge poběží na Unreal enginu a její svět má být velmi temný, jak ve smyslu prostředí, které bude hrát roli v boji, tak co do příběhu. Hráči tradičních fantasy se v ní budou cítit jako doma. Nejblíže má mít k Dragon Age, protože tu narazíte na Elfy i draky.

V galerii máme první sadu obrázků.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Hunted: The Demon's Forge

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments