If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bethesda: Z Dishonored se stane série

Prodeje totiž překonaly její interní předpovědi.

Na zahraničních billboardech a masivní inzertní kampaní v médiích zviditelňované Dishonored se komerčně dařilo. Podle dřívějších názorů mnohých se vypravilo na sebevražednou misi, když se jako jediná nová značka ocitla tváří v tvář samým pokračování známých sérií uprostřed podzimní sezóny. A přesto uspěla, aspoň to tvrdí její výrobce z Bethesdy.

"Mohu vám říct, že Dishonored zatím překonává naše očekávání. Dosáhlo úctyhodných čísel v uplynulém víkendu, jak v kamenných obchodech, tak na Steamu, kde bylo podle žebříčku nejprodávanějším titulem. A také se opravdu dobře prodávalo v Evropě," prozradil šéf marketingu Bethesdy Pete Hines pro Destructoid.

Prý je tento výsledek velmi potěšil a mimojiné znamená, že se z Dishonored stává nová série. Jinými slovy, můžeme počítat se zrodem pokračováním a Bethesda ho bude odteď řadit po bok jiných svých značek, jako Fallout nebo The Elder Scrolls.

Přesná čísla ale tvůrce odmítl odhalit - možná kvůli tomu, že by z nich vyplynulo, že interní předpovědi Bethesdy byly až moc opatrné? Každopádně dle auditu NPD se za říjen hry jen v USA prodalo 460 tisíc kusů, což v sobě ale nezahrnuje digitální distribuci.

V ČR se Dishonored podle informací Eurogameru prodávalo "středně dobře", nebyl to tedy jasný bestseller, ale zároveň ani propadák.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments