If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Běhání mezi pastmi v kobkách a chrámech z Phantom Abyss za měsíc

+ trailer, detaily.

Phantom Abyss oznámili vydavatel Devolver Digital a vývojáři z Team WIBY před několika hodinami. Půjde o hromadnou multiplayerovou hru odehrávající se v procedurálně generovaných chrámech plných pastí, nástrah a samozřejmě nepřátel.

Hráčovým cílem bude získat vzácný artefakt ukrytý na konci každého bludiště. Hra je nelítostná a v každý chrám nabízí jen jeden pokus. K dispozici jsou ale fantomové dobrodruhů, kteří se o úspěch pokoušeli před nimi, a z jejichž úspěchů i selhání se mohou poučit.

"Phantom Abyss a GeForce NOW se k sobě skvěle hodí," říká Josh Sanderson, hlavní programátor v Team WIBY. "Nemůžeme se dočkat, až hráči začnou prozkoumávat dungeony. A nyní budou moci dobrodruzi hru stremovat z cloudu v případě, že jejich PC není zrovna nejnovější."

Členové GeForce NOW, kteří si Phantom Abyss zakoupí na Steamu v Early Access od června 2021, získají možnost si titul zahrát napříč téměř všemi myslitelnými zařízeními v kvalitě typické pro PC s GeForce. Stačí k tomu tedy dobré internetové připojení a chytrý telefon s OS Android nebo iOS, Mac, SHIELD TV, Chromebook, starší notebook či jiné podporované zařízení.

Důležitým prvkem hry je bič. Před každým pokusem si hráči mohou vybrat ze dvou standardních a jednoho legendárního, které lze získat výměnou za tokeny nalezené v předchozích chrámech. Každý z bičů má svá vlastní požehnání a kletby a je třeba výběr přizpůsobit hernímu stylu.

Fantomové neslouží jen ke škodolibému pobavení se nad herním neúspěchem ostatních dobrodruhů. Mohou být i pomocníky, když například aktivují pasti s předstihem, nebo škodit, pokud se jim to povede naprosto neočekávaně. Pokud fantom zemře, lze si také vzít jeho bič.

Strážci chrámů jsou nelítostní a čím hlouběji do labyrintu se hráči dostanou, tím větší chaos dokáží rozpoutat. Vertikální struktura úrovní dává možnost zvolit si cestu za méně vzácnou relikvií, či sestupovat stále hlouběji do jeskynní a Inferna pro mnohem hodnotnější odměny a daleko větší slávu.

Fantomové pro vás mohou nastartovat pasti, což může být výhodné, ale také neočekávané, takže zůstaňte ve střehu. Pokud před vámi fantom zemře, můžete jeho bič vyzvednout, pokud zjistíte, že je pro vás na útěku výhodnější.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments