If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

BioWare promluvil o své konkurenci v podobě Zaklínače 3

Vlastně ho nevidí jako konkurenci.

Na setkání PAX Australia byli vývojáři z BioWare pracující na Dragon Age: Inquisition a mluvili také o své konkurenci v podobě CD Projektu, kteří pracují na Zaklínači 3. Obě hry jsou vlastně docela podobné. Jde o třetí díl v sérii, obě hry budou mít otevřený svět, zatímco předchozí díly byly lineární. Co si myslí o Zaklínači 3?

Podle Patricka Weekese z BioWare je vůbec neberou jako svou přímou konkurenci. "Šel jsem do BioWare, protože miluji hry a proto doufám, že příští Zaklínač bude fantastická hra. A také doufám, že i naše hra bude fantastická. Chci, aby si hráči koupili obě a obě hry se jim líbily."

Podle něj když vyjde nějaká hra a posune hranice v žánru, není to pro ostatní děsivé. "Je to děsivé pouze v případě, pokud si nevěříme, že dokážeme ještě něco lepšího. Takže si tu hru vezmeme a řekneme si: to je senzační, jak to zahrneme do naší hry a uděláme to ve stylu BioWare?"

"Takže naší jedinou konkurencí, kterou chceme překonat, jsou naše předchozí hry," vysvětluje Weekes. "Proto jsem tak rád v týmu Dragon Age a je to jeden z důvodů, proč jsem byl tak pyšný na tým Mass Effect. Každý nový projekt si řekneme: Podívejme se na to nejlepší, co jsme udělali v předchozí hře a zkusme to ještě překonat."

Comments