If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bioware: Sexuální scény jsou potřeba

Pokud to vyžaduje příběh.

Když šel do prodeje Mass Effect, byla to obrovská aféra. Na populárním puritánském kanále Fox News celý den běhaly segmenty a diskuze o tom, jak dělá tahle hra z malých pubescentů sexuální maniaky kvůli tomu, že si to hrdina (případně hrdinka - lesbička!) mohl rozdat s mimozemšťankou. Nikdo tam neřešil, že to byl důležitý a velice emocionální moment ve hře, a ani to, že jediné, co z toho samotného sexu bylo v samotné hře vidět, bylo leda tak odhalené koleno a nebyla ta scéna o nic peprnější, než podobné scény v jakémkoliv seriálu v hlavním vysílacím čase.

Bioware, který se podobné scény do svých her dávat nebojím, se k této kontroverzi aktuálně znovu vyjádřil. Zejména proto, že něco podobného bude i v jejich chystaném RPG Dragon Age: Origins.

"Chceme reflektovat skutečné lidské vztahy," říká spoluzakladatel Bioware Greg Zeschuk. "A pokud k němu patří intimní scény, tak je tam chceme mít. Děláme hry pro dospělé hráče a chceme, aby byl hráč ve hře emocionálně zainteresován."

Nechce ale říct, že ve všech hrách by musel být sex. "Některé hry ho nepotřebují, ale v některých typech her dává smysl, když tam je."

Tagged With

Comments