If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Blizzard jde do sporu s Valve kvůli DOTA

Začíná se snad bát konkurence?

Blizzardu se nikdy příliš nelíbilo, že Valve využívá název DOTA pro své připravované pokračování, doteď se ovšem zdálo, že se situace obejde bez soudních sporů. Nyní je vše jinak.

Společnost Blizzard Entertainment podala k soudu oficiální námitku kvůli neoprávněnému používání ochranné známky Dota firmou Valve. Dle Blizzardu se Valve snaží parazitovat na dobrém jménu značky, které bylo vytvářeno sedm let a je spojeno s produkty Blizzardu, konkrétně s Warcraftem III a módem DotA.

Jméno DotA, neboli "Defense of the Ancients" bylo poprvé použito v populárním módu pro hru od Blizzardu - Warcraft 3 v roce 2003. Navzdory tomu však firma Valve koncem roku 2010 oznámila práce na pokračování módu, který jednoduše pojmenovala DOTA 2. IceFrog, jeden z tvůrců původního módu, je nyní zaměstnancem Valve a pracuje právě na pokračování Dota.

Blizzard oznámil svůj vlastní projekt pro StarCraft II pojmenovaný Blizzard DOTA na Blizzconu v roce 2010, tedy zhruba v stejný čas, jako Valve.

Soudní tahanice by se dle oficiálních dokumentů měla protáhnou minimálně do roku 2013. Přestože Blizzard DOTA ani DOTA2 od Valve nemají stanovené datum vydání, zmíněný soudní spor by na něj mohl mít značný vliv.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dota 2

PC, Mac

Related topics
About the Author

Aleš Horák

Contributor

Comments