If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čtvrtý WoW datadisk Mists of Pandaria, Diablo III zdarma

Souhrn všech žhavých událostí z BlizzConu.

Čtvrtý datadisk pro World of WarCraft

Blizzard Entertainment na zahajovacím ceremoniálu BlizzConu oznámil zbrusu nový datadisk pro World of WarCraft s názvem Mists of Pandaria. Jak už název napovídá, hlavním aktérem budou pandy. Dřívější spekulace se tedy potvrdily a nový datadisk se bude skutečně odehrávat na novém kontinentu Pandaria.

Datadisk nabídne novou rasu - Pandaren (Pandy). Za ty budou moci hrát jak Horda, tak Aliance. Dále novou třídu - Monk. Ten se bude moci specializovat buď na tanka, healera, nebo damage dealera. Level cap bude zvýšen na 90, přibudou nové talenty a staré budou přepracovány, bojový systém pro pety, nové scénáře (flexibilní PvE mise) a dungeony s "challenge" módem - tzn. jakási verze na Time Trial ze závodních her.

Hlavní záporákem nového datadisku nemá být výjimečně žádný velký nepřítel, ale válka samotná, jak Chris Metzen několikrát zdůraznil.

Mists of Pandaria je tak v pořadí už čtvrtým datadiskem. Následuje veleúspěšné datadisky The Burning Crusade (2007), Wrath of the Lich King (2008) a loňský Cataclysm. Každý z datadisků pokořil metu nejrychleji prodávané PC hry behěm prvních 24 hodin. Mists of Pandaria jistě tradici nezklame...

Datum vydání pro datadisk Mists of Pandaria oznámeno nebylo, ale obecně by se dalo očekávat na poslední kvartál příštího roku.

První trailer z datadisku Mists of Pandaria

Diablo III zdarma!

Také byla ohlášena zásadní novinka, že hráči World of WarCraft dostanou Diablo III zcela zdarma. Žádná zkušební verze, žádné demo, nýbrž plnohodnotnou digiální verzi finálního Diabla III!

Má to háček? Jen drobný: abyste Diablo III získali, musíte si předplatit World of WarCraft na celý rok pomocí nového "Annual Pass" - jedná se ale o standardní předplatné, žádné jiné poplatky.

Přišel s tím prý sám prezident a spoluzakladatel Blizzardu Mike Morhaime: "Je to docela šílený nápad, ale já jsem prezident společnosti a občas takové nápady mám."

Hráči, kteří si zakoupí Annual Pass nedostanou ale pouze Diablo 3 zdarma. Budou mít také předností přístup do beta nového datadisku pro World of WarCraft - Mists of Pandaria.

Blizzard také oznámil sběratelskou edici Diabla III. Ta bude obsahovat knihu Art of Diablo 3, soundtrack, dva blu-ray disky s pohledem do zákulisí vývoje, exkluzivní herní předměty do Diabla 3, World of WarCraft a StarCraftu 2, lebku Diabla a USB klíčenku ve tvaru Soulstone s Diablem 2 a datadiskem Lord of Destruction.

Na krásný renderovaný filmeček o příběhu Diabla III se určitě podívejte zde! Nepřehlédněte ani oficiální retrospektivu 15 let série Diablo.

StarCraft II: Heart of the Swarm a Blizzard DOTA

Datadisk, nebo pokračování chcete-li, pro StarCraft II s názvem Heart of the Swarm je na BlizzConu hratelný a Blizzard z něj ukázal zbrusu nový trailer.

Účastníci BlizzConu si mohou Heart of the Swarm vyzkoušet v multiplayeru a to včetně nových jednotek a schopností.

O hře samotné toho na konferenci bohužel příliš neřekli, to se dozvíme až v průběhu víkendu. Datum vydání si Blizzard ještě nechal pro sebe (stejně jako přesný termín Diabla III), ale osobně bych si tipnul buď na závěr roku 2012, nebo na začátek 2013.

Zmíněna byla ale Blizzard DotA, která má být součástí StarCraftu 2. Ta je nyní kompletně přepracovaná (reakce na DotA od Valve?) a je také k vyzkoušení na BlizzConu. Více o Blizzard DOTA řekně opět čerstvý trailer.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments