If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Blizzard reaguje na obavy hráčů

Hráčům se nelíbí odhalení identtity.

Ze začátku toho týdne Blizzard oznámil, že bude na svých oficiálních fórech rušit anonymitu a všichni budou pro přispívání povinně používat své skutečné jméno. Hráči proti tomuto kroku velmi silně protestují a Blizzard nyní reaguje na nářky hráčů.

Blizzard prohlásil, že „rozhodně naslouchá feedbacku hráčů“ a bude se starat o nejlepší možný chod této služby: „Budeme velmi důkladně monitorovat, jak lidé budou tuto službu používat. Real ID je nový a odlišný koncept pro hráče Blizzardu – a pro nás také – a naším cílem je vytvořit herně sociální službu, kterou hráči budou chtít používat.“

Zástupce Blizzardu dále ujišťuje: „Je důležité zdůraznit, že aktivování Real ID pro hry a publikování příspěvků na oficiálních fórech Blizzardu je čistě dobrovolná činnost. Hráči si mohou fóra stále číst anonymně, bez ohledu na to, jestli se na ně rozhodnou přispívat, či ne. A jejich herní zážitky nebudou nijak ovlivněny aktivováním Real ID funkcí ve hře.“

Dále je také zdůrazňována možnost aktivovat si rodičovskou ochranu a zakázat tak dětem používat Real ID. Hráči si ale stále mohou zaregistrovat Real ID s jakýmkoliv jménem, ale CD klíč bude také vázán na toto jméno.

„Budeme mít několik týmů, které budou monitorovat fóra a vyhledávat nevhodná jména. Pokud bude potřeba, naši zástupci komunitního oddělení a zákaznických služeb problém prozkoumají a rozhodnou, jestli je potřeba nějakého konkrétního kroku.“ Dovává Blizzard.

Více detailů o Real ID a rozhodnutí Blizzardu používat v oficiálních fórech jen reálná jména hráčů můžete najít v naší minulé novince z tohoto týdne.

Comments