If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Blizzard: Servery Diablo 3 v Evropě už v červnu drží

Oficiální reakce na negativní auru hry.

Může být nejprodávanější a trhat rekordy. Co ale nikdy nikdo Diablo 3 zpětně neodpáře, jsou všeobecně známé problémy se servery vyžadovanými i pro singleplayer. Negativní aura bude s tímto klikfestem spojená jednou provždy.

Není proto divu, že se Blizzard nyní snaží o zmírnění dopadu škod na jeho prestiž a poskytl Eurogameru obsáhlé vyjádření na toto téma.

"V druhé polovině května jsme pro Diablo 3 přidali hardwarovou infrastrukturu pro navýšení kapacity a pak byly servery dostupné po naprostou většinu času. Od 2. června potom měli evropští hráči ve svém domovském regionu nepřetržitý přístup ke hře, s výjimkou občasné rutinní údržby," shrnuje Blizzard, aniž by zveřejnil přesnější statistiku.

Organizace na ochranu spotřebitelů v Německu, Francii nebo Jižní Koreji totiž v minulých týdnech sepsaly oficiální stížnosti na nemožnost hrát legálně zakoupený produkt.

Jenže žádného odškodnění se dosud ze strany Blizzardu bohužel nedočkali. V oficiálním komuniké problémy opětovně zdůvodňuje tím, že takhle obrovský zájem o hru nepředpokládal a byť servery naddimenzoval, nestačilo to na zájem hráčů zejména ve špičce.

Zítra ráno, 20. června má dojít k výpadku provozu hry kvůli přípravě serverů na nový patch 1.0.3.

Reportáž z uvedení hry v Londýně

Comments