If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Blizzard zabanoval 320 000 hráčů

Podvádět na Battle.netu se nevyplatí.

Blizzard zabanoval přes 320 tisíc hráčů WarCraftu 3 a Diabla 2, kteří porušovali pravidla Battle.netu. Blizzard v takto velkém rozsahu banuje poměrně často - v roce 2008 to bylo 350 tisíc podvodníčků. V drtivé většině případů se jedná o hacky a využívání programů třetích stran, díky kterým pak mají tito podvodníci výhody nad slušnými hráči.

Blizzard celou věc komentoval následovně:

“Nedávno jsme zabanovali přes 320 000 WarCraft III a Diablo II účtů, které porušovaly podmínky použití Battle.netu. Chtěli bychom všem hráčům připomenout, že zneužívání nezamýšlených mechanik anebo používání programů třetích stran, je porušování smlouvy, se kterou souhlasíte při přihlášení k Battle.netu. Tyto praktiky mohou váš účet vystavit disciplinární akci, která může vést až k permanentnímu banu z této služby.”

Pokud někdo poruší podmínky Battle.netu a zacheatuje si poprvé, čeká ho jen zabanování daného CD klíče na třicet dnů. Pokud se podvádění na stejném CD klíči objeví víckrát, může dojít až k permanentnímu banu. Proti banům se nelze nijak odvolat a jediným způsobem jak si znovu zahrát, je zakoupení nové kopie hry a vytvoření nového účtu na Battle.netu.

Blizzard sám monitoruje jak Battle.net, tak World of WarCraft. Velkou část banů mají ale na svědomí samotní hráči, kteří tyto podvodníky jednoduše prásknou na podporu a Blizzard si na nahlášené hráče posvítí. Podvádět na Battle.netu tedy není nic jednoduchého.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Diablo II

Video Game

Related topics
PC
About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments