If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Blizzard žaluje tvůrce StarCraft II cheatů

Po banech přijdou na řadu soudy.

Blizzardu očividně nestačí velké banování hráčů, kteří ve StarCraft II používají cheatovací programy. Teď se zaměřili také přímo na autory těchto hacků. A chtějí se s nimi setkat u soudu.

Server GameSpot uvádí, že slavná vývojářská společnost podala žalobu na tři lidi u soudu v Los Angeles. Dva z nich jsou Kanaďané, třetí žije v Peru. Blizzard tvrdí, že jejich cheatovací programy porušují uživatelské licence a podmínky užívání Battle.net. Také porušují autorská práva.

Cheaty, podle žaloby, byly k dispozici "jen pár dní po vydání hry" a byly "vyrobeny pro modifikování (a tím pádem poškozování) online části hry StarCraft II". Blizzard má podle této žaloby pocit, že tyto cheatovací programy výrazně poškodily zážitek hráčů z online části hry a to do takové míry, že se proti tomu samotní zákazníci ohrazují - a to samozřejmě způsobuje ztrátu příjmů.

Blizzard tedy požaduje náhradu škody a chce, aby jim byly odevzdány veškeré výdělky, které žalovaní získali prodejem těchto cheatovacích programů.

Společnost Blizzard už jednou podobný krok použila v případě World of Warcraft Glider bota, programu, který vám sám leveloval vaši postavu. Soud vyhráli, Glider bot musel být zrušen a navíc získali 6 milionů jako kompenzaci ušlého zisku.

Comments